Sızdırılan Huawei P6-U06 Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu Olabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Son açıklanan IDC raporunda dünyanın en büyük 5. akıllı telefon üretici olduğu anlaşılan Huawei, geçtiğimiz aylarda MWC ve CES 2013 etkinliklerinde başarılı ürünler duyurarak yeni yılda da agresif bir rekabet benimseyeceğini ortaya koymuştu. Özellikle şirketin Ascend P serisi incelik anlamında kullanıcıların bir hayli beğenisini kazanmıştı. Son olarak Alcatel cephesinde resmiyet kazan Alcatel One Touch Idol Ultra adlı telefon 6.45mm’lik kalınlığı ile dünyanın en ince telefonu unvanını elinde bulunduruyor.

Ülkesi Çin dışında da kayda değer satışlar gerçekleştirmeye başlayan Huawei oldukça etkileyici bir tasarıma sahip bir telefon üzerinde çalışıyor. Çin’in Telekomünikasyon Ekipmanı Sertifikasyon Merkezi’nde ortaya çıkan Huawei P6-U06 kod adlı telefon sahip olduğu teknik özelliklerin yanı sıra sadece 6.18mm kalınlığa sahip olacak. Belirtilen kalınlık P6-U06’yı halihazırda en ince telefon yapıyor.

Sahip olduğu inceliğin yanı sıra 120g ağırlığında olan telefonun teknik özelliklerine göz attığımızda ise 4.7-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, 8mp arka kamera, 2mp ön kamera, microSD kart desteği ve 2GB RAM karşımıza çıkıyor.

Telefonun sahip olduğu işlemci birimi henüz netlik kazanmış değil. 1.5GHz frekans hızında çalışan Hi-Silicon K3V2 işlemsinin yanı sıra Exynos 5 octa’da olduğu gibi ARM’ın Big.Little mimarisini benimseyen K3V3 adlı işlemcinin de adı geçiyor.

Huawei P6-U06 için mevcut olan renk seçenekleri ise siyah, beyaz ve pembe olacak.

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir