Skype iOS için Yenileniyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Skype adını birçok kişi ilk kez en sık kullandığımız Messenger uygulaması ile birleştirildiği zaman duymuştur. Skype Microsoft tarafında satın alınan ve internet üzerinden sabit hatları bile aramamıza olanak sunan bir servistir. Bu servisin gelecekte GSM operatörlerinin en büyük rakibi olarak görülmektedir. Son yıllarda artan anlık mesajlaşma servisleri (WhatsApp, Tango, Viber, Line gibi) çok popüler ve bu programlar ile hem sesli görüşme hemde dosya paylaşımı gibi işlevleri yerine getirebilirken bu programların atası sayılacak Skype’de yeni bir güncelleme alarak daha kullanıcı dostu bir görünüme kavuştu.

iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemleri için aynı arayüz kullanımına olanak sağlayacak olan Skype bu bağlamda kullanıcı alışkanlığı oluşturmayı amaçlıyor. Skype 5.0 güncellemesi AppStore’da Kanada başta olmak üzere tüm dünyaya dağıtılmaya başlandı. Programın en son sürümünü yüklemek yada güncelleme yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

skype-5-iphone

Skype 5.0 ile gelen yenilikler ise üretici tarafından şu şekilde açıklanmış

  • Daha hızlı arayüz ve kullanıcılarla 5 kata varan daha hızlı bağlantı kurabilme
  • Stabilite ve farklı kullanım özellikleri; Microsoft programın artık daha stabil çalıştığını ve dokunmatik ekran entegrasyonun tamamlandığının altını çiziyor.
  • Grup kurup gruplar arası konuşma ve görüntülü görüşme yapılabileceği belirtilirken arkadaşlarınız çevrim dışıyken onlara mesaj bırakma özelliğinin aktif olduğu belirtiliyor.

Peki siz anlım mesajlaşma ve görüntülü görüşme için hangi programı kullanıyorsunuz?

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir