Smart TV televizyon virüs uygulaması yükleme virüs temizleme

Android Philips Smart TV virüs bulaşır mı diye merak edenlerden biriyseniz evet virüs bulaştı ve Eset smart tv security antivirüs uygulaması ile temizledik. Peki nasıl yüklenir?

Android Televizyona virüs bulaştı ama yine aynı güvenlik korumasının kendi yardımcı uygulamasını tehdit olarak algıladı. Eset test aracını sorun olarak algılayan yüklediğimiz virüs koruması bakın çalışma işlevi nasıl.

Smart TV virüs uygulaması olarak Google Play üzerinden Eset ile karşılaştık. Ücretli olan bir uygulamayı belli bir kullanım imkanı sunarak ücretsiz kullanılabiliyor. Her ne kadar virüs pek bir şey yapmayacağını düşünenler olsa da iş öyle olmayabiliyor.

Yazımızda daha önce Smart özelliği olmayan TV’ lere önemli özellikleri sağlayan TV Box için hazırladığımız yazımızı haber sonunda bulacaksınız.

Televizyona virüs bulaşır mı?

Evet ama kısıtlı bir alanda hareket edecektir ve genelde bu zararlı kod reklam amaçlı faliyet gösterir. Çok gelişmiş olanlar içinde bazı yerlerde kullanıma sunulabilir. Örnek keylogger casus yazılımı…

Genellikle internet kullanımında ve USB disk veya flash bellek takılınca bulaşma olasılığı daha yüksek oluyor. Korunmak için yardımcı uygulamalara ihtiyaç duyulabilir.

Şimdilik bulaşan alanlarda pek fazla zarar vermezken büyük sıkıntıları doğurabiliyor.

Virüs bulaştığında televizyona zarar verir mi?

Buradaki zarar biraz görecelidir. Verilere ulaşma, kamera açma ve hesaplara ulaşarak şifre çalma girişimleri olabiliyor.

İzinsiz televizyon kamerası açarak sizi ve ailenizi izleyebilirler. Tabi kameralı bir TV kullanıyorsanız. Ben kullanmıyorum o zaman sıkıntı yok diyorsanız yanılıyorsunuz. Bazı TV’ lerde mikrofon olabiliyor ve bunu açabiliyorlar. www.andronova.net

 • Kayıtlı bilgiler çalınabilir.
 • Kamerasını açabilir.
 • Casus yazılım atabilir.
 • Ortam dinlemesi yapılabilir.
 • Kendi kendine TV kapanıyor.
 • Uygulamalar kendiliğinden açılıyor kapanıyor ve dahası.

Smart TV virüs uygulaması yükleme resimli anlatım

 1. Google veya TV mağaza uygulamasını açın.
 2. Arama çubuğuna geçin.
 3. Virüs uygulama veya antivirüs programı olarak aratın.
 4. Bizde direk Eset çıktı ve yükledik.
 5. Lisans sözleşmesini kabul ediyorsunuz.
 6. Geri bildirimle tespit edilen zararlı içeriği uygulama geliştiricisine bilgisinin gitmesini istiyorsanız izin ver ya da kabul etmiyorum.
 7. Müşteri deneyimi için izin ver ver veya verme.
 8. Etkinleştirme ve tarama için izin verin.
 9. Medya ve fotoğraflara erişime izin verilmesi gerekebilir.
 10. Lisans kaydı ve bilgilendirmeler için e-posta girilecek ve seç kısmına geldiğinizde daha önce TV’ de kullandığınız mail çıkacaktır. İsterseniz başka bir mail yazılabilir.
 11. İlk taramayı başlatla devam edin.

Örnek görseller Philips’ den alınmıştır ve LG veya Samsung gibi televizyonlarda farklılık gösterebilir. Bunlar kendi işletim sistemini kullanabiliyor. Ama bazı fiyatı uygun olan Hi-Level, Sunny, Vestel veya Grundig / Arçelik ürünlerinde aynı adımlarla gidilebilir.

Televizyona virüs uygulaması nasıl yüklenir ve Smart TV virüs nasıl temizlenir resimli detaylarını aşağıda bulacaksınız.

Aklınızda olan bazı sorulara cevaplar

Aklınızı karıştıracak şu kısımlar için;

 • Uygulama ücretli mi? Bedava kullanım.
 • Nereden yüklerim? Kendi uygulama indirme kısmından veya bilgisayara indirip USB ile APK dosyasını yükleyebilirsiniz.
 • Erişimlere izin vermeli miyim? Lisan ve tarama dışındakilere vermeyebilirsiniz.
 • Virüs bularsa silersek televizyona zarar verir mi? Böyle bir şeye izin vermeyecektir. Çok çok flash takılıysa ondan ve uygulamalardan siler. 

Smart TV televizyon virüs uygulaması yükleme virüs temizlemetelevizyon virüs uygulaması yüklemeSmart TV virüs uygulaması apkSmart TV virüs temizlemeSmart TV virüs temizleme uygulamasıtelevizyonda virüs nasıl temizlenirtv virüs taramasıtv virüs uygulamasıtv virüs temizliği nasıl yapılırtelevizyona virüs bulaştı


Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 12:45

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir