Smart TV televizyonda ekran görüntüsü alma

blank

LG, Philips, Samsung, Sony, Arçelik, Vestel, Grundig, Beko, Seg, Hi-Level ve diğer Smart TV veya düz televizyonlarda ekran görüntüsü almak için programsız işlem yapabilirsiniz. Tabi telefon üzerinden yaparak.

teknik destek

Smart TV ve bazı televizyonlarda ekran görüntüsünü almak için kumanda üzerindeki menü tuşuna biraz basılı tutarak görüntüyü alabiliyorsunuz. Bazılarında da bununla ilgili bir bölüm oluyor. Ya da kamerası varsa kamera uygulaması üzerinden alınabiliyor. Alternatif olarak tv’ nin görüntüsünü telefona aktararak yapılabilir.

Hiçbir şekilde televizyonun ekran görüntüsünü alamıyorum diyorsanız aşağıdaki önerdiğimiz uygulamaları telefonda kullanarak yapabilirsiniz.

CamScanner ve Office Lens tarzı tarayıcı uygulamalardan birini telefonunuza yükleyiniz. Sonra uygulamayı açıp kamera izinlerini veriniz. Uygulamanın kendi kamera uygulaması ile televizyonun ekran görüntüsünü çekiniz. Yandan, biraz ortadan ve tam orta tarafdan görüntü almaya çalışınız. Nedeni menü yazılarının net çıkması ve uygulamanın kendi üzerinde otomatik çerçevelendirme özelliği olması. Yani isterseniz yandan fotoğraf çekseniz dahi uygulama çerçevelendirip düz gibi görüntüyü kaydediyor. 

Televizyonun ekran görüntüsünü alma

TV ekran görüntüsü alma nasıl yapılır? Kayıt edilen görüntü üzerinde oynayabilirsiniz. Otomatik görüntü ayarı, orjinal, aydınlatılmış, canlı renkler, siyah beyaz ve gri gibi renklendirmelerde yapabilirsiniz. Aynı zamanda televizyondan alınan ekran görüntülerini WhatsApp, Instagram, Twitter, Facebook ve e-posta üzerinden gönderim yapabilirsiniz. www.andronova.net 

Aşağıda örnek bir ekran görüntüsüne yer verdik. Televizyonun ekran görüntüsünü aldık. Aşağıda sağ taraftaki tik onay simgesine dokunduk. Sonra görüntü ayarlarından birini seçtik. Sonra tekrar onayladık. Son işlem olarak görüntüyü nereye göndereceksek o seçeneği seçip onaylıyoruz. Bu adımdaki paylaş seçeneği ile sosyal ağlar ve diğerlerine gönderebilirsiniz. Mail ile göndermek için e-posta seçeneğini seçiyorsunuz.

Televizyonun ekran görüntüsünü almaSmart TV televizyonda ekran görüntüsü almasmart tv ekran görüntüsü almatelevizyonun ekran görüntüsünü aktarmasamsung tv ekran görüntüsü alma

lg tv ekran görüntüsü almasony tv ekran görüntüsü almaphilips tv ekran görüntüsü almaarçelik tv ekran görüntüsü almavestel tv ekran görüntüsü alma

Samsung tv ekran görüntüsü alma, LG tv ekran görüntüsü alma, Arçelik, Beko, Vestel, Philips tv ekran görüntüsü almak için aynı programı kullanabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 21:28

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!