Smart TV Wifi kablosuz bağlantı var internet yok tanımlanamayan ağ hatası

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Samsung, Vestel, Arçelik, Beko, Philips, Sony, Lg, Regal, Seg ve Sunny Smart TV Wifi kablosuz bağlantı var ama internet yok hatası alıyorum. Çözümü televizyonda kablosuz internet bağlantı sorunu inceleme.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Smart TV kablosuz bağlantı yapılamadı ağ hatası alıyorum. Televizyondan Wi-Fi bağlantısı var ama internet yok nedeni nedir diye bir sorunuz varsa bizimde bir çözüm önerimiz var.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık her cihaz mümkün olduğunda internete bağlanmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda artık televizyonlar üzerinden de kablosuz olarak internete bağlantı sağlanabiliyor. Ancak bunun yeni bir teknoloji oluşu kullanıcıların çok fazla bilgi sahibi olmamasına sebep olurken bazı küçük sorunlar da ortaya çıkabiliyor.

Televizyonda wifi bağlantı yapamıyorum ağ hatası ekrana geliyor ve sebebini bulamadım. Küçükten büyüğe çoğunun başına gelen bu durumun çözümü esasında çok kolay. Alınan hatanın mesajına göre yapılacak adımlar çıkıyor.

Bazı kişiler Smart TV kablosuz bağlantı yapılmıyor hatası alıyorlar. Bu hata genel olarak Wifi bağlantısından ya da televizyondan kaynaklanıyor. İlk olarak kişilerin eğer başka bir bağlantıya bağlanma şansı varsa ona bağlanmayı denemesi gerekiyor.  Böylece kişiler sorunun modemde ya da televizyonda olduğunu rahatlıkla fark edebilirler.

Smart TV WiFi tanımlanamayan ağ hatası internet yok

Eğer farklı bir ağa da bağlanamıyorsanız sorun televizyondadır ve durumda kişilerin ayarlar kısmına girmesi gerekir. Ayarlar kısmında yer alan Wifi bağlantı ayarları bölümünden kişiler aram ayarlarını ve bağlanma ayarlarını düzenleyerek modemlere bağlantıyı tekrar deneyebilirler.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Genel olarak bu bölümde yer alan “Wifi Region” sekmesi sorunun yaşandığı sekmedir. Bu sekmenin karşısında “Region A” seçeneği seçili olmalıdır.

Modeme uzaklık etkili oluyor mu? Birçok teknolojik cihazda olduğu gibi televizyonlarda da bu durum söz konusu oluyor. Eğer evinizde modemin durduğu oda ile televizyon birbirine uzaksa bağlantı problemleri yaşanabiliyor. Ağır görse bile televizyon bağlanamayabiliyor. Bazen ağı dahi görmede problemler yaşanıyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların modemlerinin sinyal gücü de önemli oluyor. Eğer düşük bir sinyal yayma özelliği olan modem kullanılıyorsa bu sinyaller televizyonlar tarafından kolay yakalanamıyor.

Kablosuz bağlanamıyor ve internet yok için önce;

 • Modem uzaklığı
 • Modemin kapalı bir alanda olması
 • Modemin içerisindeki kanal ayarının uyumsuzluğu
 • TV tarih yanlış olduğunda bağlantı olsa dahi internet olmaz veya olmayabilir
 • DNS sorunu çıkabilir
 • IP alamayabilir

Sebeplerini kontrol etmeniz gerekmekte. Duruma göre aşağıdakilerle devam ediniz.

Smart TV Wifi kablosuz bağlantı var internet yok tanımlanamayan ağ hatası

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kablosuz ağa bağlı ama internet yok çözümü

 1. Modem kapatılır açılır.
 2. Başka bir ağa bağlanılarak denenir (Telefonun ağına olabilir yani Hotspot).
 3. Modemin arayüzünü açıp kanalı 6 ve duruma göre üstüne alarak deneyin.
 4. TV IP ve DNS elle verilir (İşlemden sonra modem kapatılması gerekebilir).
 5. Modemin güvenlik duvarının kapatılarak test edilip duruma göre açılması.
 6. Başka bir ağa bağlanılıyorsa modem resetlenir.
 7. Başka ağlara bağlanmıyor ise TV fabrika ayarlarına çevirilir.
 8. TV yeni güncelleme varsa yapılır.
 9. Televizyona manuel yazılım atılması gerekebilir.

Bu sorun gelende IP ve DNS erişim sorununda oluşuyor. Bağlantı ayarlarını incelediğinizde “tanımlanmayan ağ / tanımlanamayan ağ” şeklinde uyarıyı görebilirsiniz. Bu gibi durumlarda modemi ve televizyonu / bilgisayarı / telefonu kapatıp tekrar açıp kablosuz bağlantıyı tekrar kontrol etmelisiniz.

Eğer sorun devam ediyorsa modem arayüzünden şifreleme tipi WPA PSK veya WPA 2 seçeneklerini değiştirerek tekrar deneyiniz. Aynı zamanda kanal ayarını 11 yapabilirsiniz. Yukarıdakileri denediniz sorun hala devam ediyorsa Smart TV ağ ayarlarına girerek manuel IP adreslerini girip modemi kapatıp açıp tekrar deneyiniz.


Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 16:59

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak