Smart TV Wifi Kablosuz USB Adaptör internet Ayarları

banner186

Smart TV, LED ve Full HD televizyon için kablosuz USB dongle Wireless USB adaptör kurulumu. Samsung, LG, Sony, Arçelik, Vestel, Philips, Beko, Grundig, Regal, Sunny, Telefunken, Awox, Primier, Yumatu, Sharp, Hi-level ve diğer Smart TV televizyonlarda Wifi

Smart TV Wifi Kablosuz USB Adaptör internet Ayarları

banner192
Smart TV, LED ve Full HD televizyon için kablosuz USB dongle Wireless USB adaptör kurulumu. Samsung, LG, Sony, Arçelik, Vestel, Philips, Beko, Grundig, Regal, Sunny, Telefunken, Awox, Primier, Yumatu, Sharp, Hi-level ve diğer Smart TV televizyonlarda Wifi kablosuz internet ayarları nasıl yapılır? Wifi Wireless USB adaptör bağlantı kurulumu ayarları. Smart TV Wifi kablosuz internet ayarları. Bazı Smart TV, LED TV veya Full HD TV televizyonlarda Wireless kablosuz internet bağlantı özelliği bulunmamaktadır. Ama kablosuz Wifi USB bağlantı yazılım desteği ve girişi bulunmaktadır. Kablosuz ağ özelliğini kullanabilmek desteklenen USB adaptör cihazı gerekmektedir. Bu cihazla ADSL modeme veya cep telefonunuzun Hotspot özelliğine bağlantı yapabilirsiniz. Kablosuz USB adaptörlerin genelinde ek yazılım gerekmemektedir.

Smart TV Wifi kablosuz internet ayarları nasıl yapılır

samsung lg sony philips smart tv internet ayarları Kapalı olan Smart TV veya LED TV televizyonların yan tarafında yada arka tarafında bulunan USB giriş yuvasına aldığınız adaptörü takınız. Menü / Ayarlar / Ağ Ayarları / Kablosuz cihazı seçiniz. Kablosuz ağları aramak için genelde Sarı tuş bulunur. Bağlantı yaptığınız internet ağının parolasını yazınız. IP adresini alana kadar bekleyiniz. Sonra OK tuşu ile onaylayın. Eğer internet bağlantınız yoksa IP almamış olabilir. Kablosuz ağ kullanılamıyor, bu ağa bağlantı yapılamıyor, geçersiz ağ bağlantısı, sınırlı bağlantı veya uyumsuz ağ yapılandırması şeklinde bir uyarı alırsanız, ağ güvenlik duvarlarını kontrol ediniz. Modem arayüzünden güvenlik duvarını kapatınız. Modem arayüzünden şifreleme tipini değiştiriniz örnek WPA PSK yapınız. Modem kablosuz kanal ayarını 6 yada 11 yapınız. Kablosuz bağlantı şifresini kontrol ediniz. Sorun devam ediyorsa adaptörü çıkarıp televizyonu kapatıp açıp tekrar takınız.

Smart TV Wifi kablosuz internet ayarlarıSmart TV Wifi kablosuz internet ayarları nasıl yapılır

Smart TV kablosuz bağlantıda yüksek bir bağlantıya sahip olmanız gerekiyor. Bu hem internet hızınıza hemde kablosuz sinyal seviyesine bağlıdır. Video izlerken duraklama, donma ve sık sık kesintilerde yukarıdaki aktardığımız durum ve mikrodalga, cep telefonları, bluetooth cihazı ve diğer Wifi cihazların modeme ve Smart TV' ye yakın olması nedeniyle olabilir. USB adaptörler için kablosuz güvenlik protokolü WEP 64/128, WPA, WPA2, TKIP ve AES desteklemektedir. Tüm Smart TV ve LED Televizyonlar için destek hattını arayabilirsiniz. Samsung Smart TV 3D LED TV Ultra Full HD Türksat 4A uydu kurulumu yazımıza baktınız mı?
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Mm - 1 yıl önce
Hı level 39hl500 39 wifi bağlantısı yapılır
Avatar
Emrah Ç. - 2 yıl önce
Ben bu sar değerlerine pek inanmıyorum. habere göre samsung markasının sar değerleri iphone a göre neredeyse yarısı kadar daha az ancak samsung s2-s3-s4-note4 kullanmış biri olarak uzun müddet konuşma (+15dk) yaptığım zaman kulak ve yanak bölgem acayip derecede ısınıyordu zira telefon da çok ısınıyordu. Ancak aynı şekilde iphone 6 ve 6s plus kullandığımda, iki katı sar değeri olmasına rağmen böyle ısınmalar söz konusu değil.şimdi düşük sar değeri olup ısınması mı iyi yoksa yüksek sar değeri olup ısınmaması mı iyi. Siz karar verin.
Avatar
yunus - 1 yıl önce
modemi cihaza bağladım ama tiviye bağlayamıyorum
Avatar
Mm - 1 yıl önce
Hı level 39hl500 39 wifi bağlantısı yapılır
Avatar
aleyna yegül - 10 ay önce
vestel markalı televizyona wifi cihazını taktım daha önce internete bağlanıyodu şimdi bağlanmıyo 30 temmuzdan sonra bağlanmıycaktır diyo formatmı atılması gerek nerden yaptırcam
Avatar
aleyna - 10 ay önce
vestel markalı televizyona wifi cihazını taktım daha önce internete bağlanıyodu şimdi bağlanmıyo 30 temmuzdan sonra bağlanmıycaktır diyo formatmı atılması gerek nerden yaptırcam
Misafir Avatar
Vestel televizyonda wifi bağlantı sorunu - 10 ay önce @aleyna
Yazılım sorunu olabilir. Vestel müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.
Avatar
Kadir - 8 ay önce
Sunny televizyondan wifiye baganti kuruluyor ama internete baglanmiyor
Misafir Avatar
Wifi bağlantı var ama internet yok - 8 ay önce @Kadir
Televizyon kablosuz olarak bağlantı yaptıysa TV' ye manuel ip ve dns tanımlaması yaparak deneyebilirsiniz.
Avatar
Yasin - 3 ay önce
Grundig tv ye internet bağlanmıyor
Avatar
Mehmet sirin bicici - 2 ay önce
Vestel smart 4k 65ud8900 tv internet giremiyorum kablosuz ağ bulunmuyor kablolu devre dışı tek nasil yapabileceğim
Misafir Avatar
Vestel smart 4k 65ud8900 tv internet giremiyorum - 2 ay önce @Mehmet sirin bicici
Televizyonun wifi desteği varsa yani özelliği akıllı bir telefonun hotspot' u açarak paylaşım yapınız. Sorun varsa tv fabrika ayarlarına döndürün. Tüm veriler silinecek!