SMS Destekli Hangouts 2, Google Play Store’da Yayınlandı!

blank

Android 4.4’e ilişkin ilk sızıntılardan Google’ın Android işletim sisteminde artık yerleşik bir SMS uygulamasına yer vermeyeceği anlaşılmıştı. Android 4.4 resmiyet kazandı ve Nexus 5’te yerleşik bir SMS uygulaması yerine, Google’ın mayıs ayında lanse ettiği ve Google Talk anlık mesajlaşma uygulamasının yerine geçen Hangouts’ın SMS uygulamasıyla birleştiği görüldü.

teknik destek

Hangouts’u 2.0 numaralı sürümüne güncellendikten sonra söz konusu uygulamadaki en önemli yeniliklerden biri olan SMS özelliğinin nasıl etkinleştirilmesi gerektiği gösteriliyor. Etkinleştirme gerçekleştikten sonra yerleşik SMS uygulamasında yer alan kısa mesajlar otomatik olarak Hangouts’a taşınıyor.

Google, stok Android deneyiminde yerleşik bir SMS uygulamasına yer vermiyor ve bu sebeple Hangouts-SMS etkileşimini onaylamak gerekiyor. Android üreticilerinin bu noktada nasıl bir yol izleyecekleri ise henüz net değil. Büyük olasılıkla Android üreticileri yerleşik SMS uygulamasını sunmaya devam edecektir. Zaten dileyen kullanıcılar Hangouts’ın Ayarlar-SMS kısmından “varsayılan SMS uygulamanızı değiştirin” seçeneğinden dilediği uygulamayı seçebiliyor.

Hangouts 2.0 ile birlikte gelen yenilikler ise şu şekilde; Android 4.0 ve üzeri tarafından destelenen uygulama ile artık SMS ya da MMS gönderilebilecek, SMS ve Hangouts mesajları arasında hızlı geçişler sağlanabilecek, Animasyonlu GIF’ler göndermek, sohbetlerde konum bilgisi paylaşmak ve cihaz, görüşme ve ruh hali ile ilgili durum bilgileri aktarmak ( Hangi cihazı kullandığınızı, bir görüşmede olup olmadığınızı veya o andaki ruh halinizi paylaşın)

Hangouts 2 uygulamasını Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

kaynak: TalkAndroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!