Snapchat 6 haneli kod gelmiyor

Snapchat kod gelmiyor

Snapchat 6 haneli kod gelmiyor diye yardımda bulunmak isteyenlerin bir kısmının daha beter sonuçlara sebep olduklarını görüyoruz. İçeriğimiz hem uyarı hem öneri için hazırlanmıştır.

Andronova

Telefonda Snapchat kod gelmiyor sorunu yaşayanların bir kısmında e-postaya da gelmediğini söyleyenler oluyor. Normalde her iki doğrulama seçeneğinin aktif olmasına rağmen hiç birine kod gitmemesi durumunda gün boyu veya belli bir süre kısıtlamaya uğrama sorunu aklımıza geliyor.

Gerekli güvenlik alanlarının kullanılmadığı durumlarda hesabınıza ulaşamıyorsanız yapacaklarınızla pek bir şansınız olmayacağını düşünüyoruz. Burada talep gönderiminin dışında kendinize bir kapı bırakmadığınızı gösteriyor.

Snapchat yeniliklerinin başarısı

Ülkemizde aşırı bir kullanıcı sayısı olmayan ama dünya geneline bakıldığında önemli bir kitleye sahip olan Snapchat, adı sık sık Facebook’ un kendisinden kopyaladığı yeniliklerle duyulmuştu. Uygulama bir ara düşüşe geçmişti ve son yaptığı ufak bazı yeniliklerle tekrardan yükselişe geçti.

Snapchat’ ın ara ara çıkışı ve yükselişi her zaman olacak. Diğer önemli uygulamalarla başa çıkmak için marka bilinirliği ve sık sık yenilikle tutunmaya çalışacak. Bizde bu uygulama için arada bir sorunlar için yardım yazıları yayınlamaktayız. Bu yazımızda Snapchat kod gelmiyor sorununa yer verdik.

Uygulama şifre sorunu için Snapchat şifremi unuttum makalesine bakınız. Kod ile ilgili de bu bölüm üzerinden bir seçenekle belki çıkılabilir.

Snapchat kod gelmiyor sorunu

Snapchat kod gelmiyor, zaman zaman tüm uygulamalardaki yaşanan arızalarla genel hesaba erişimlerde sorun yaşandığı oluyor. Atılan adımların az bir kullanıcı için çözüm sağlamadığını görüyoruz. Onlarında hesaplarına yaptırım gelme olasılığı aklımıza geliyor. Genelde telefon numarasını kapattım veya bağlı olan maile artık erişimi olmadığı yazılarını sık görüyoruz. Burada pek işlem yapacağınız bir seçenek size sunulmayacak. Yine de yapabileceklerinize bir göz atacağız.

Aşağıdaki görseli Snapchat’ in yardım sayfasından aldık. Gördüğünüz gibi kayıp kod yani kod sorunu için yardımcı olmayacaklarını belirtiyorlar. Ama biz yazı sonundaki iletişim konusundan destek talebi oluşturacağız. Ama kesin çözüm ilgili seçeneğe ulaşmanız.

Snapchat 6 haneli kod gelmiyor
Snapchat 6 haneli kod gelmiyor

Snapchat gelmeyen kod nasıl gelir?

Kod gelmiyor sorunu için pek bir seçeneğiniz yok. Yani eğer ek bir güvenlik seçeneğini açmadıysanız büyük ihtimal aşağıdakilerden başka seçeneğiniz olmayacak.

Telefon numaranızı kapattınız ise ve Snapchat hesabı sizin için önemli ise yanlış hatırlamıyorsak kapatılan numarayı 1 yıl içerisinde tekrar geri alabiliyordunuz. Net bilgi müşteri hizmetlerinden alınacak. Yani olabiliyorsa tekrar aynı numarayı alarak 3 gün sonra kod doğrulamasından geçebilirsiniz.

Mail erişiminde sorun yaşayanların öncelikle e-posta hizmetini nereden alıyorsanız (Hotmail, Yahoo, Gmail, Yandex) orayı zorlamanız gerekiyor. Ağa talep göndereceğiniz zaman birde mail sağlayıcısına göndermenizi öneriyoruz.

Kod için deneyeceğiniz en iyi yöntemler

  1. Cihazların uzun süre açık kalmasından dolayı yaşanan olumsuzluklar vardır. Biz telefonu sürekli açık tutmamıza rağmen iki üç günde olsa kapat aç yapmaktayız.
  2. Sim kartının başka bir telefonda denenmesini kesinlikle öneriyoruz.
  3. Yurt dışı ve bildirim mesajlarına hattınızın kapalı olup olmadığına bakın.
  4. Sürekli kod talebinde bulunan kullanıcıların hesaplarına kısa süreliğine işlem engeli gelir. Gün içinde biraz bekleyerek bir kaç kez deneyin. Baktınız aynı şekilde durum devam etmekte, o zamanda gün boyu veya 24 saat kadar hiç bir deneme yapmadan bekleyin.
  5. Telefonlarda yüklü olan bazı uygulamaların sistemin düzgün çalışmamasına neden olduğunu biliyor musunuz? Koruma için kurduğunuz uygulamanın erişim izinleri geniş olunca, mesaj ve bildirimleri yönettiğini göreceksiniz. Tabi bazıları size ne türlü işlem yapılacağını sorarak izin ister. O esnadaki durumunuza göre yanlışlıkla veya okumadan kabul ettiğiniz seçenekler oluyor. Bunların bir kısmı her şeye müdahale etmesine sebep olmakta.

Telefonda Snapchat kod gelmiyor için uygulanan adımların e-posta için geçerli olmadığı zamanlar oluyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın