Snapchat destek hattı var mı?

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Snapchat destek hattı olarak telefon numarası arayanlarla karşılaşıyoruz. Sosyal medyaya yönelik telefonla ulaşacağınız resmi bir kanal bulunmuyor. Ancak, Türkiye’ de kurumsal çalışan şirketler var. Bunlardan biri bu yazı içerisindeki numaradır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Snapchat, Türkiye kullanıcılarının daha çok Facebook ve Instagram’ ın bu uygulamayı kopyaladığı gibi duydu. Tabi bu çoğunluğu temsil etmiyor ama ciddi bir sayıya bu yolla ulaştı. Facebook’ un bazı yenilikleri Snapchat’ den kopyaladığı haberleri her yıl gündeme geliyor. 

Snapchat, mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkan popüler uygulamalardan bir tanesi. Türk kullanıcı sayısı bir WhatsApp veya Facebook kadar olmasa da hatırı sayılır kitleye sahip. Snap Inc. olarak geçen bir kamera şirketi. Sloganında kameranın yeniden icat etmek, insanlığın yaşamasında, iletişim yollarında iyileştirmede ve öğrenme ve eğlenmelerin de katkı sağladıklarını düşünüyor.

Snapchat destek kanalları

Bu makalede, Snapchat destek alma konusunda size yardımcı olacak bazı ipuçlarına ve önerilere yer veriyoruz.

  1. Snapchat Yardım Merkezi: Snapchat kullanıcılarına yardımcı olmak için özel bir “Yardım Merkezi” sunar. Bu yardım merkezi, uygulama hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını içeren bir kaynaktır. Yardım merkezi, Snapchat hesabınızla ilgili birçok konuda yardımcı olabilir, örneğin hesap ayarları, gizlilik, güvenlik, reklam seçenekleri vb. konularda yardımcı kaynaklar sağlar.
  2. Snapchat Destek Ekibi: Snapchat destek ekibi, uygulama hakkında herhangi bir sorunuz veya sorununuz olduğunda size yardımcı olabilecek bir diğer kaynaktır. Snapchat Destek ekibi, Snapchat kullanıcılarına e-posta yoluyla destek sağlar. Destek ekibiyle iletişim kurmak için “Yardım Merkezi” sayfasındaki “Bizimle İletişime Geçin” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Daha sonra, sorununuzu açıklayan bir e-posta göndermeniz gerekecektir. Snapchat Destek ekibi genellikle birkaç gün içinde yanıt verir.
  3. Sosyal Medya: Snapchat, sorunlarınızı çözmek için sosyal medyayı kullanmanızı da önerir. Snapchat Destek ekibi, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden de kullanıcılara destek sağlar. Snapchat hesabınızla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, bu platformlardan birinde Snapchat Destek ekibi ile iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, Twitter’da #SnapchatSupport hashtag’ini arayarak Snapchat kullanıcılarının sorularını ve yanıtlarını görüntüleyebilirsiniz.
  4. Forumlar: Snapchat, kullanıcıların sorunlarını ve önerilerini paylaşabilecekleri resmi bir foruma sahiptir. Bu forumda, kullanıcılar Snapchat hakkında sorular sorabilir ve diğer kullanıcılarla tartışabilirler. Ayrıca, Snapchat Destek ekibi de bu forumlarda kullanıcıların sorularına yanıt verebilir.
  5. Arkadaşlarınızdan Yardım Alın: Snapchat kullanıcıları arasında, uygulama hakkında bilgili olan arkadaşlarınız olabilir. Arkadaşlarınızdan Snapchat hakkında sorularınıza yanıt bulmanızı veya sorunlarınızı çözmenize yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Snapchat destek hattı ile iletişim

Yazımızda Snapchat iletişim yollarından iki üç tanesinden bahsedeceğiz. İsteyen uygulamadaki ayarlardan veya vereceğimiz bağlantı URL’ si ile sorunlarını iletebilecek.

  • Bilgisayar veya telefon tarayıcısından iletişim için https://help.snapchat.com/hc/tr (Bize ulaşın başlığına dokunun)
  • Telefona yüklenen uygulama kullanılarak ayarlar yani yukarıdaki çark’ a dokunun
  • Sorun bildir bağlantısı ile çıkan başlıklardan birine girip sorunu veya hatayı iletin
  • Diğer bir destek ise yardım merkezi seçeneği www.andronova.net
Snapchat iletişim telefon numarası
Snapchat destek hattı
Snapchat müşteri hizmetleri ile iletişim
Snapchat canlı destek hattı
Snapchat telefon numarası var mı?
Snapchat destek talebi oluşturma
Snapchat e-posta adresi
Snapchat yardım hattı

Snapchat telefon numarası var mı?

Hiç bir sosyal ağın iletişim numarası olmaz. Hukuki veya reklamla alakalı telefon numaraları yer alabilir. Bu bölümlerden de sadece ilgili konular için yardım alınabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Peki sorun için yukarıdaki bağlantı ile Türkçe olarak görülebilir mi? Olabilir ama İngilizce destek talebinin iletilmesi daha sağlıklı olacaktır. Destek hattı olmuş olsa dahi Türkçe dil desteğinin olmayacağını belirtmek isteriz.

İletişim formunu doldurup ilettiğinizde kaç günde geri dönüş yapılır diye merak ediyorsanız eğer, net bir bilgiye ulaşamasınız. Bu yerlerin çok yoğun olduğunu hatırlatmama gerek bulunmuyor diye düşünüyorum.

Snapchat yardım talepleri

Yardım konuları için kısıtlama bulunmuyor. Sizinle alakalı bir seçeneğe ulaşamadıysanız o zaman yakın bir başlıkla devam ediniz. Açıklama kısmı çıkıyorsa sorununuzu iletiniz. Yok çıkmıyor ise o zaman nasıl olsa size geri dönüş olduğunda açıklamayı mail olarak iletirsiniz.

E-posta kanalı ile eğer dönüş yapılacak ise belirttiğiniz e-posta adresine erişiminiz olması gerekiyor. Snapchat e-posta adresi uzantısına dikkat ediniz.

Öneri makale: Snapchat Destek Kodu

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir