Snapchat Erişimin Geçici Olarak Devre Dışı Bırakıldı

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Tekrarlanan denemeler veya başka bir şüpheli işlem nedeniyle Snapchat’e erişimin geçici olarak devre dışı bırakıldı. Destek Kodu: SS06

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kullanıcılar uygulamayı açarken “Erişiminiz geçici olarak devre dışı bırakıldı” gibi bir hata mesajı alabilirler. Bu makalede, bu hatanın nedenleri ve çözüm önerileri hakkında bilgi vereceğiz.

Önce şu seçenekleri bir deneyin:

 • Geçici durumlar ve şüpheli durumlar için bazen farklı internet ve telefonla denemek yararlı oluyor.
 • Oturum açarken kullanılan yöntemleri değiştirip tekrar deneyin.
 • Şifrenizi tarayıcı üzerinden değiştirin ve sonra uygulamadan oturum açmaya çalışın.
 • Oturumunuzu uygulamadan çıkışa atamıyorsanız, Uygulamalar alanında Snapchat’ i bulun ve içerisindeki verileri kaldırmayı çalıştırın. Bu yeniden oturum açmaya yönelik en iyi yöntemlerden biridir.
 • Uygulamanın eski sürümlerinden birini deneyin. Ya da güncelleme kaldır yapın. Bu işlem için üsteki seçenekleri kullanın. Android cihazlarda Uygulamalar alanından bu işlem yapılmakta.
 • iPhone kullanıyorsanız, Ayarlar / Genel / Sıfırla ve Aktar / Ağ ayarlarını sıfırlayın.

Snapchat Destek Kodu: SS06 Nedir?

Snapchat, kullanıcıların uygulama içinde sorun yaşamaları durumunda yardımcı olmak için bir dizi destek kodu kullanır. Snapchat Destek Kodu: SS06, genellikle bir kullanıcının hesabının spam olarak işaretlenmesi veya Snapchat’in belirli bir nedenle hesabı askıya alması durumunda ortaya çıkar.

Bu durumda, Snapchat uygulaması “Hesabınız geçici olarak kapatılmıştır ve Snapchat Destek ekibiyle iletişim kurmanız gerekiyor” şeklinde bir hata mesajı verir. Bu nedenle, kullanıcının hesabı geçici olarak kapatılmıştır ve hesap sahibi Snapchat Destek ekibiyle iletişim kurmalıdır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Snapchat SS06 Kodu İçin Öneriler Neler?

Snapchat Destek Kodu: SS06 hatasıyla karşılaşan kullanıcılar aşağıdaki önerileri deneyebilirler:

 1. Snapchat Destekle Görüşün: Hesabınız geçici olarak kapatıldıysa ve Snapchat Destek Kodu: SS06 hatası alıyorsanız, uygulama destek birimiyle iletişim kurmanız gerekmektedir.
 2. Hesap Bilgilerinizi Kontrol Edin: Eğer hesabınız spam olarak işaretlendi ise, hesap bilgilerinizde spam olarak algılanabilecek herhangi bir şey olup olmadığını kontrol edin. Örneğin, kullanıcı adınızda spam kelime veya semboller olabilir. Bu durumda, kullanıcı adınızı değiştirmeniz gerekebilir.
 3. Uygulamayı Güncelleyin: Snapchat uygulamasını güncelleyerek sorunu çözmeyi deneyin. Snapchat, uygulama için periyodik olarak güncellemeler yayınlar ve bu güncellemeler, uygulamanın daha hızlı ve daha güvenli hale getirilmesi için gereklidir.
 4. Hesabınızı Koruyun: Snapchat, kullanıcıların hesaplarının güvenliğini sağlamak için bazı önlemler alır. Bu nedenle, hesabınızın güvenliği için şifrenizi güçlü bir şekilde oluşturun ve güncel tutun. Ayrıca, hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulama gibi ek güvenlik özelliklerini etkinleştirin.
 5. Uygulama Önbellek ve Verilerini Silin: Android kullanıcılarının hemen hemen bir çok sorunda yapacakları işlemlerden biri budur. Uygulamalar / Snapchat / önbellek, veri ve güncelleme kaldırma.
 6. Hesabını Başka Bir Cihazda Açın: Cihazınızı denemek adına başka cihazlarla deneyin. Erişim yaparsanız ek güvenlik seçeneklerinden daha önce kullanmadığınız bir seçeneği açıp onla cihazınızdan deneyin. Örnek mail veya telefon numarası ekli değilse ekleyin.
 7. Parolanızı Yenileyin: Şifrenizi unutmuş gibi yenileme işlemini yapın. Bu tetikleme gibi bir şeydir.
Erisimin Gecici Olarak Devre Disi Birakiidi 0
Snapchat’e erişimin geçici olarak devre dışı bırakıldı. Destek Kodu: SS06

Snapchat Erişimin Geçici Olarak Devre Dışı Bırakıldı Nedenleri

Erişim hatası, genellikle aşağıdaki nedenlerden dolayı ortaya çıkar:

 1. Güvenlik Nedenleri: Snapchat, kullanıcıların hesaplarının güvenliğini sağlamak için bazı önlemler alır. Bu önlemler arasında, hesaplarının geçici olarak devre dışı bırakılması da bulunur. Örneğin, bir kullanıcının hesabına üç kez yanlış şifre girerse veya bir kullanıcının hesabı şüpheli aktivite gösterirse, Snapchat hesabı geçici olarak devre dışı bırakabilir.
 2. Bakım Çalışması: Snapchat, uygulama için bakım ve güncelleme çalışmaları yaparken, erişimi geçici olarak devre dışı bırakabilir. Bu, uygulamanın daha hızlı ve daha güvenli hale getirilmesi için gereklidir.
 3. Hesap Ayarları: Snapchat, kullanıcıların hesap ayarlarını değiştirdiklerinde veya bazı özellikleri kapatıp açtıklarında hesaplarını geçici olarak devre dışı bırakabilir.

Snapchat Erişim için Çözüm Önerileri

“Erişiminiz geçici olarak devre dışı bırakıldı” hatasıyla karşılaşan kullanıcılar aşağıdaki önerileri deneyebilir:

 1. Bekleyin: Erişim hatası, bazen geçici bir sorundur ve uygulamayı birkaç dakika sonra tekrar açmayı denediğinizde sorunun düzeldiğini görebilirsiniz. Bu nedenle, öncelikle birkaç dakika beklemenizi öneririz.
 2. Şifrenizi Sıfırlayın: Şifrenizi unutmuş veya yanlış girdiyseniz, şifrenizi sıfırlayarak hesabınıza yeniden erişebilirsiniz. Şifrenizi sıfırlamak için Snapchat’in şifre sıfırlama sayfasına gidin ve e-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanarak hesabınıza yeniden giriş yapın.
 3. Snapchat’ la İletişim Kurun: Eğer sorun hala devam ediyorsa, Snapchat destekle iletişim kurarak yardım isteyebilirsiniz. Destek ekibi, hesabınızla ilgili sorunları çözmenize yardımcı olabilir.
 4. Yeniden Yükleme: Uygulamanın sorun çıkarması veya cihazın işletim sisteminde sorun yaşandığında uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek önerilir. Olur da sorun sürümle alakalıysa ve izin veriliyorsa, o zamanda eski sürümle denenmesi önerilir.
Erisimin Gecici Olarak Devre Disi Birakiidi 3
Snapchat Destek Kodu: SS06
Erisimin Gecici Olarak Devre Disi Birakiidi 4
Snapchat erişimin geçici olarak devre dışı bırakıldı sorunu

Telefon Testi Yapın

Telefonunuz banlanmış veya sorun çıkarıyor olma ihtimaline karşın, başka cihazlarla deneyim. Aşağıya eklediğimiz sıralamayı uygulayarak bir deneyelim:

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android için uygulayacağımız işlemler: Uygulamalar / Snapchat / Önbellek ve güncellemeleri kaldırın.

iPhone için erişimin geçici olarak devre dışı sorununa yanıt: Genel alanına girip ve Sıfırla ve Aktar alanından tekrar Sıfırla ve sonrada Ağ ayarlarının sıfırlanması gerekiyor.

İnternet Tarafındaki Problemlerin Analizi

İnternet sorunu ülke içi ve dışında oluşan bir sorun mu değil mi analiz için VPN uygulamasıyla oturum açmaya çalışın. Duruma göre mobil ve WiFi bağlantılarını ayrı ayrı denersiniz.

Telefon Testi Yapın

Telefonunuz banlanmış veya sorun çıkarıyor olma ihtimaline karşın, başka cihazlarla deneyim. Aşağıya eklediğimiz sıralamayı uygulayarak bir deneyelim:

Android için uygulayacağımız işlemler: Uygulamalar / Snapchat / Önbellek ve güncellemeleri kaldırın.

iPhone için erişimin geçici olarak devre dışı sorununa yanıt: Genel alanına girip ve Sıfırla ve Aktar alanından tekrar Sıfırla ve sonrada Ağ ayarlarının sıfırlanması gerekiyor.

İnternet Tarafındaki Problemlerin Analizi

İnternet sorunu ülke içi ve dışında oluşan bir sorun mu değil mi analiz için VPN uygulamasıyla oturum açmaya çalışın. Duruma göre mobil ve WiFi bağlantılarını ayrı ayrı denersiniz.

image 14
Snapchat’e erişimin geçici olarak devre dışı bırakıldı
image 15
Erişimin geçici olarak devre dışı bırakıldı

Snapchat’e erişimin geçici olarak devre dışı bırakıldı. Destek Kodu: SS06 için önerilerimiz geneldeki sorunlar içinde tercih edilmekte.

Sonraki yazımız: Snapchat doğrulama kodu eski numarama gidiyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir