Snapchat uygulamasını silince hesap silinir mi

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Snapchat uygulamasını silince hesap silinir mi sorusu bu uygulamaya dair sıkça sorulan sorular arasında.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Snapchat, son yılların en çok kullanılan telefon uygulamaları arasında yer alıyor. Gençler arasında hala popülerliğini koruyan ve her geçen gün yeni kullanıcıların katıldığı bu uygulamaya dair sık sık sorular da soruluyor. Bu sorulardan biri de zamanla popülaritesi azaldığı için ve daha popüler, kullanışlı uygulama seçeneklerine eriştiği için uygulamayı artık kullanmak istemeyen kullanıcılar tarafından sorulan Snapchat silince hesap silinir mi sorusu oluyor.

Kullanıcılar, farklı alternatiflere yöneldiği için veya artık o uygulamayı eskisi kadar sık kullanılmama sebebi ile kapatmak isteyenler oluyor. Ancak Snapchat uygulamasında da diğer uygulamalarla benzer olarak uygulamayı silince, yani telefondan uygulamayı kaldırmakla, maalesef hesabınız silinmemekte. Uygulamayı kaldırdığınız zaman yalnızca uygulamayı silmiş oluyorsunuz. Bu durumda hesabınız hala aktifliğini koruyor. Dolayısıyla hesap silme işlemi uygulamayı silmekten biraz daha farklı adımları gerektirebiliyor. Sizler için bu soruyla ilişkili bir başka soru olan bu uygulamada hesabın nasıl silindiğini anlatacağız.

Snapchat silinince hesap silinir mi cevabı

Herhangi bir sosyal uygulamayı telefondan kaldırmak sureti ile hesabın kapatılacağını düşünen kullanıcıların sayısı hayli fazladır. Tabi eskiden bu oran kullanıcı sayısına baktığımızda belki yarı yarıya bu şekilde düşünen vardı. Şimdilerde az da olsa hala hesabın kapatılma olasılığını düşünenler bulunmakta.

Gelelim bir çoğunun esas sormak istediği soruya. Bu başlıktaki sorunun amaçlarından biri hesabını çaldıran veya erişim yapamayanların hesabın bu şekilde kapatılıp kapatılmayacağını öğrenmek istemesi.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Snapchat hesabı nasıl silinir?

Bu uygulamayı artık kullanmak istemeyen kullanıcıların sorduğu sorulardan biri olan Snapchat uygulamasını silince hesap silinir mi sorusuna kısaca hayır, silinmez ve daha farklı adımların izlenmesi gerekir yanıtını vermiştik. Ancak uygulamayı kaldırınca hesap kapanmıyorsa o halde hesap kapatma adımlarına geçeceğiz. İşte bu uygulama için hesap silme adımları:

  • accounts.snapchat.com/accounts/delete_account İlk adım bu hesap silme linkine tıklamak olacaktır.
  • Linke tıkladıktan sonra açılan hesap silme sayfasında kullanıcı adı ve şifre ile oturum açacaksınız.
  • Tekrar kullanıcı adı ve şifre ile devam ediniz.
  • Ardından e-mail veya telefon numarasında bir şifre gönderilmekte. Gönderilen şifreyi ilgili bölüme yazacaksınız.
  • Ekrana gelen sayfadan hesap silme seçeneği ile devam edin.
  • Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra sayfanın kapatılmasını bekleyin.

Snapchat hesabın kapatılmasında dikkat edilecek husus

Hesabınız için kapatma talebinde bulunduktan sonra bir süre hesabınıza girmemeniz gerekiyor. Eğer oturum açmaya kalkarsanız kapatma süreciniz durdurulacaktır.

Hesap silme işleminin ardından 30 gün uygulamaya giriş yapılmadığı sürece hesabınız kalıcı olarak kapanır. Kapanan hesapla birlikte mesaj ve fotoğrafların tamamı silinecektir. Yani Snapchat silince hesap silinir mi sorusu için hayır silinmez, silinen hesapla mesajlar silinir mi sorusuna ise evet silinir diyebiliriz.

İptal sürecine girerken gerekli uyarılar ekrana gelecektir. Geniş detayların bu ekranda yer alacağınız düşünüyoruz.

Snapchat silinince hesap kapanir mi
Snapchat uygulamasını silince hesap silinir mi

Snapchat hesabım kapatılmıyor sorunu

Yine bu tarz sorular genelde hesabına erişemeyen kullanıcılarda yaşanır. Birde ceza veya yaptırıma uğramış kullanıcılara işlem yasağı uygulanır. Burada ise, şüpheli durumlarda veya geçici durumlarda bir şey yapmadan bir iki gün kadar beklenilmesi gerekiyor. Ceza alanlarında ilgili sürenin bitişine kadar herhangi bir işleme genelde izin verilmez.

Sorunla karşı karşıya kalanların başka cihazlardan ve internetten de denemeleri önerilmekte. Belki bunlara bir engel uygulanmıştır.

Hesaba ulaşamayanların yapacakları

Normalde neden erişim yapamadığının bilinmesi gerekiyor. Çalınma muhabbeti dışında kişinin giriş bilgilerini unutması sonucu hesabın çalındığını düşünme olasılığı da yüksek. Hesabını açtığında kullandığı güvenlik seçeneklerine erişimi olmayanların pek yapacakları bir şey yok.

Daha önce oturum açtığınız bilgisayar ve mobil cihazlar varsa kesinlikle bunlarla hesabınızı kontrol edin. Güvenli görülen cihazlara erişim hakkı vardır. Ulaştığınız hesabınızın şifre ve ek güvenlik seçeneklerini değiştirmeye çalışın.

Çalındığını düşünen kullanıcılar için Snapchat hesap kurtarma adlı makaleye göz atılmasını öneriyoruz.

Snapchat silinince hesap kapatılır mı şeklindeki sorular zaman zaman sorulmakta. Bizde sadece bir soruya yanıt vermek için bu yazıyı hazırlamadık. Çoklu sorulara yanıtı bu içerikte bulacaksınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak