Snapchat video çekme süresi kaç saniye ve çekim süresi uzatma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Snapchat video süresi kaç saniye veya video çekim süresi kaç dk diye soranlar için hazırladığımız makaleye video çekim süresi nasıl uzatılır gibi soranlar olabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Snapchat’ ı biz Facebook’ un ondan aldığı yeniliklerle tanıyoruz. Bir nevi Facebook bazı yenilikleri Snapchat’ ı kopyalayarak yaptı diyebiliriz. Bir ara kullanıcı sayısında düşüş yaşayan uygulama çıkardığı bazı yenilklerle yeniden canlandı.

Snapchat uygulaması sosyal medyada video çekimi ile yaygınlaşan bir uygulamadır. Bu uygulamada sadece video çekip, videoları yayınlayarak arkadaşlarınızla iletişim halinde kalabiliyorsunuz. Snapchat uygulamasında video süresi 10 saniye olarak belirlenmiştir. 10 saniye boyunca dilediğiniz videoları çekerek, arkadaşlarınız ile paylaşım yapabiliyorsunuz.

Snapchat uygulamasında video çekim sürelerinin kısa olmasından yakınan bazı kullanıcılar için yeni bir teknik özellik geçirilmiştir. Bu yeni özellik sayesinde video çekim süreleri de uzatılmıştır. Fakat yine teknik olarak 10 saniyelik videolar çekmek mümkündür.

Snapchat video çekim süresi uzatıldı!

Snapchat uygulamasındaki 10 saniyelik video çekim süresi bazı kullanıcılar için yeterliyken bazıları için yetersiz olmaktadır. Video çekim süresindeki yetersiz çoğu kullanıcı için bir şikayet konusu haline gelmiştir. Durum böyle olunca Snapchat uygulaması için video çekim süresi 60 saniye yani 1 dakika olarak belirlendi. Bu özellikten yararlanmak için 10 saniyelik snapler çekerek, çekim yaptıktan hemen sonra kayıt butonuna basmaya devam etmeniz gerekir. Böylece, 10 saniyelik 6 adet snap çekebilirsiniz. Toplamda çekmiş olduğunuz video süresi ise 60 saniye olacaktır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Snapchat video çekme süresi kaç saniye ve çekim süresi uzatma

Snapchat video çekim süresi uzatma oluyor mu?

10 Saniyeden 60 saniyeye çıkan video çekim süresi zamanla artabilir. Bu uzatmayı kullanıcılardan gelen yoğun talepler belirliyor. Bu konuda 3. parti uygulamalara dikkat ediniz ve denememenizde fayda var. Virüs ve hesaba erişim yetkileri gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Dolaylı olarak hesap çalma gibi durumlara yol açıyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir