Snapchat’in Hacklendiği İddia Ediliyor…

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Öncelikle bilmeyenler için Snapchat, Whatsapp benzeri bir mesajlaşma uygulamasıdır, farkı ise gönderdiğiniz iletiler için (saatli bomba misali) bir süre belirleyip bu süre geçtikten sonra otomatik olarak iletilerin silinmesini sağlayabilmeniz. Snapchat diğer mesajlaşma uygulamalarına bu bakımdan üstünlük sağlarken,  özel gönderilerin karşı tarafca görüldükten kısa süre sonra(ya da hemen) kopyalanmadan ya da bir başkasına gösterilmeden silindiğine de emin olunabiliyordu… Ta ki bugüne kadar…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iCloud  ve Gmail’in hacklenmesinden sonra henüz çok kısa bir süre geçmesine rağmen Snapchat sisteminin de hacklendiğine dair çok önemli veriler ortaya çıkmaya başladı. International Business Times’ın haberine göre Snapchat uygulaması ile paylaşılan 200.000 civarında fotoğraf şuan hackerların elinde.

4Chan sitesinin mesajlaşma bölümünde ¨The Snappening¨ adıyla fotoğrafların paylaşılmaya başlandığı dile getiriliyor. Snapchat kullanıcılarının pek çoğunun 18 yaş altı kullanıcılar olduğu düşünülürse fotoğrafların çocuk pornosu niteliğinin de olacağı ön görülüyor. Anonim bir 4chan kullanıcısı geçtiğimiz hafta içinde Snapchat fotoğraflarının yok edilmeden önce kayıt olduğu Snapsave adındaki alanı hacklediğini duyurdu. Kanıt olarak da bu fotoğrafı yükledi:

snapchat-snappening-leak

Snapchat  iddiaları yanıtsız bırakmadı; Snapchat ¨The Snappening¨ ile ilgili olarak sistemlerini kontrol ettiklerini ve Snapchat Serverlarına herhangi bir saldırı tespit etmediklerini duyurdu fakat açık kapı da bıraktı… Snapchat yetkilileri kullanıcıların kendi yükledikleri üçüncü parti uygulamaların kurbanı olduklarını dile getirdi.

Snapchat programının arayüzünü değiştiren ya da mesajları alıp göndermeye yarayan farklı uygulamalar da uygulama marketlerinde yer alıyor, Snapchat yetkilileri ise bu uygulamaların kesinlikle kullanılmaması gerektiğini söylüyor ve fotoğrafların da bu uygulamalarca sızdırıldığını iddia ediyorlar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Snapchat pek çok yasal olmayan uygulamayı Google Play‘den kaldırttıklarını dile getirerek üçüncü parti uygulamalara karşı mücadelelerine devam edeceklerini duyurdu.

Screenshots_2014-10-13-11-50-32

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak