Snapdragon 800 İşlemcili Galaxy S4 Active Resmiyet Kazandı!

Samsung yeni bir Galaxy S4‘ü daha karşımıza çıkardı. Mart ayında ilk olarak Galaxy S4’ü Snapdragon 600 ve Exynos 5410 işlemcileri olmak üzere iki farklı versiyon şeklinde tüketicilere sunan Samsung ilerleyen dönemde ise Galaxy S4 mini, Galaxy S4 Zoom , Galaxy S4 Active ve Galaxy S4 LTE-A modellerini karşımıza çıkardı. Samsung sön dönemlerde test raporlarında ve bazı sertifikaların onayını alırken görüntülenen Galaxy S4 Active LTE-A akıllı telefon modelini Güney Kore’de resmen duyurarak Galaxy S4 ürün yelpazesini genişletmeye devam etti.

teknik destek

Galaxy S4 LTE-A modelinde olduğu gibi Samsung su geçirmez Galaxy S4’te de Snapdragon 800 işlemcili versiyonu satışa sundu. Şu an için sadece Güney Kore’de raflarda olan telefonun ilerleyen aylarda Avrupa pazarına uğraması olası görünüyor. Zira Samsung Galaxy S4 LTE-A versiyonunu Almanya ve Fransa’da satışa sunmuştu.

Galaxy S4 Active LTE-A modelinde değişen sadece işlemci görünmüyor. Samsung daha önceki versiyonda 8MP çözünürlüklü kameraya yer verirken, Snapdragon 800 işlemcili seçenekte ise kamrea çözünürlüğü 13MP olarak karşımıza çıkıyor.

Bunlara ek olarak 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü LCD ekran, 2GB RAM, 2.600mAh kapasiteli batarya, 32GB dahili depolama, microSD kart desteği, toz ve suya karşı belgelenmiş (IP67) koruma özelliği, eldiven modu ve sualtında çekilen fotoğraf ya da videoların kalitesini artırmak için ‘Su Modu’ (Aqua Mode) Galaxy S4 Active’in dikkat çeken diğer özellikleri olmuştu.

Telefon için belirlenen satış fiyatı ise 860 dolar.

samsung-galaxy-s4-active-snapdragon-800

kaynak: SamMobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir