Snapdragon 800 İşlemcili Galaxy S4 Active Satışa Sunuluyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında yılın ilk yarısında Snapdragon 600 işlemcili telefonlar ve Exynos 5 octa’ya sahip Galaxy S4 (I9500) performans noktasında üst sınırı belirliyordu. Çok değil sadece birkaç sonrasında Xperia Z Ultra, Snapdragon 800 işlemcisiyle lanse edildi ve mobil dünyasında performansın kralı Snapdragon 800 oldu. Exynos Octa 5410’u hem CPU hem de GPU’da rahatlıkla alt eden işlemci hallihazırda birçok üreticinin amiral gemi modellerinde mevcut durumda.

Andronova

Samsung yılın ilk yarısında resmiyete kavuşturduğu Galaxy S4’ü geçtiğimiz aylarda Snapragon 800 işlemcisiyle güçlendirmiş ve telefon geride bıraktığımız haftalarda birçok ülkede raflardaki yerini almıştı. Benzer bir güçlendirme işleminin Galaxy S4’ün suya, toza ve darbelere karşı dayanıklı versiyonu olan Galaxy S4 Active için de yolda olduğu iddia edilmiş ve bu noktada bazı Benchmark testleri ortaya çıkmıştı.

Güney Kore kaynaklarından edinilen bilgilere göre Samsung eylül ayı içerisinde dünyanın birçok noktasında Galaxy Note 3 satışlarını başlatacak. Ekim ayına gelindiğinde ise ilk olarak Güney Kore’de Snapdragon 800 işlemcisiyle güçlendirilmiş Galaxy S4 Active modelini kullanıcılarla buluşturacak. Galaxy S4’te olduğu gibi Active modeli de daha güçlü işlemciyle uluslararası arenada boy gösterecek.

Telefonun halihazırda satışta olan Snapdragon 600 işlemcili Galaxy S4 Active modeliyle diğer detaylarda benzer özellikler sergilemesi bekleniyor. Bunlara şu şekilde sıralanıyor; 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü TFT LCD ekran, IP67 sertifikası ile su ve toza karşı dayanıklı yapı, 8MP çözünürlüklü arka ve 2MP ön kamera, 2GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, microSD kart yuvası ve 2.600mAh kapasiteli batarya.

ilgili>> gsminsider

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.