Snapdragon 800 İşlemcili Galaxy S4 LTE Advanced Resmiyet Kazandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin mobil dünyasında iddialı bir konuma yükselmesinde etkin rol oynaması beklenen Togari ve Honami ikilisinden Togari (resmi adı Xperia Z Ultra) şirket tarafında resmiyete kavuşturulurken, söz konusu telefon sahip olduğu donanımla mobil dünyasının en güçlü telefonu unvanını ele geçirdi. Xperia Z’de yer verdiği Snapdragon S4 Pro platformundan direkt Snapdragon 800’e sıçrama gerçekleştiren Sony ilk defa donanım anlamında rakiplerinin önünde yer aldı.

teknik destek

Galaxy Note III ve Optimus G Pro ile ciddi bir rekabet içerisinde olması beklenen Xperia Z Ultra’nın en güçlü telefon olma unvanı uzun sürmeyebilir, zira Samsung yine aynı platformun güç verdiği Galaxy S4 LTE-A modelini resmiyete kavuşturdu.

2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi ve 2GB RAM’den güç alacan telefonda dikkat çeken detay standart LTE bağlantısından iki kat daha hızlı veri akışı sağlayan LTE-Advanced ağ alt yapısına destek sunmasıdır. 4G LTE alt yapısına sahip ülkelerde Galaxy S4 modelinde Snapdragon 600 işlemcisine yer veren Samsung’un daha güçlü ve iki daha hızlı LTE desteği sunan yeni bir Galaxy S4 oluşturması müşteriler tarafında rahatsızlık yaratabilir.

Full HD çözünürlüklü 5-inç ekran, 2.600mAh kapasiteli batarya, 13MP çözünürlüklü kamera, 32GB dahili bellek, microSD kart desteği, 7.9mm kalınlık, 131 gram ağırlık ve Galaxy S4’ün uluslararası versiyonunda sunulan yazılım desteklerinin tümüne sahip olan LTE Advanced modeli ilk aşamada kırmızı ve mavi renkler satışa sunulacak. Telefonun Snapdragon 600’lü versiyondan daha pahalı olması bekleniyor.

FEMw9hJyn1E” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

media 16813

media 16814

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın