Snapdragon 800 İşlemcili Optimus G2, 7 Ağustos’ta Tanıtılacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz gün Qualcomm ile yapılan ortak basın açıklamasında bir sonraki Optimus G serisi telefonda Snapdragon 800 işlemcisine yer vereceğini açıklayan LG, yeni amiral gemisini 7 Ağustos’ta New York’ta düzenleyeceği bir etkinlikte duyurabilir. Şirket düzenleyeceği medya olayı için basın mensuplarına davetiye gönderimine başladı. Etkinliğe dair herhangi bir afiş ya da tema ortaya konulmadı ve bu sebeple tanıtılacak ürün ya da ürünler hakkında değerlendirmelerde bulunamıyoruz. Ancak beklenti Güney Koreli üreticinin Optimus G2 modelini duyuracağı yönünde.

Andronova

Geçtiğimiz yıl Optimus G ve Nexus 4 ile önemli bir yükseliş içerisine giren LG, L ve F serisi modellerde sağladığı satışlarla şu an için mobil dünyasının üç numaralı ismi konumuna yükseldi. İlk çeyrekte resmi tanıtımı gerçekleştirdiği Optimus G Pro ile sadece ülkesinde 1 milyon satışa ulaşan LG’nin akıllı telefon pazarındaki konumunu ikinci çeyrekte de sürdürmesi bekleniyor.

Optimus G2 modeline hakkında çeşitli zamanda dilimlerinde sızıntılar meydana gelirken bu sayede telefonun hem tasarımı hem de teknik özellikleri noktasında değerlendirmeler yapıldı. Sıra dışı bir tasarım sergileyeceği resmi kaynaklarca açıklanan telefonun iddia edilen teknik özelliklerine değinecek olursak; 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci ve Adreno 330 grafik birimi, 2GB RAM,  5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü True HD IPS ekran, Android 4.2.2 işletim sistemi, LTE Advanced desteği, 13MP çözünürlüklü arka kamera ve 2.1MP ön kamera.

kaynak: androidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın