Snapdragon 801 Nihayet Tanıtıldı!

Qualcomm’un geçtiğimiz yılın performans şampiyonu işlemcisi MSM8974 Snapdragon 800′ bütün  üreticiler (HTC) hariç amiral gemisi telefonlarında kullandılar. 2013 yılı sonunda Qualcomm sektörden gelen ihtiyaca göre bu işlemcisine “overclock” yaparak tekrar piyasaya sundu. MSM8974AB ve daha hızlısı MSM8974AC versiyonları ile 2014’ün ilk yarısını performans şampiyonu oalrak geçirmeye aday Qualcomm MSM8974AC modeli için isim değişikliğine gittiğini açıkladı.

Andronova

Snapdragon 801 ismi ile anılacak olan MSM8974AC ile çalışan ilk telefon Çin’li üretici Gionee’nin Elife E7L modeli olmuştu. Telefon donanımı ve diğer özellikleri ile global anlmada çok konuşulsa da Qualcomm’un bu işlemciden çok üretememesinden dolayı global anlamda satış başarısının yanında Çin’de bile yok satar olmuştu.

Şimdi sizlere Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcilerinin ve 801 işlemcisinin karşılaştırma tablosunu verelim ve heyecan içinde Snapdragon 801 ile gelecek telefonlara odaklanalım. Özellikle General Mobile Elite modelinde bu işlemciyi bekleyen milyonlarca kullanıcı olduğunu belirtelim. Bakalım 2014’ün il yarısına Snapdragon 801 nasıl bir soluk getirecek?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.