Snapdragon 805 İşlemcili İlk Telefon Mayıs Ayında Raflarda Olacak!

blank

Snapdragon 805 İşlemcili İlk Telefon Mayıs Ayında Raflarda Olacak!

teknik destek

2012 yılında duyurusu gerçekleşen Snapdragon S4 Pro‘dan bu yana mobil cihazlar özellikle de üst sınıf cihazlarda sıklıkla rastladığımız Qualcomm işlemciler, 2013 yılında ise deyim yerindeyse bir patlama yaşadı ve her seviye cihazda artık karşımıza çıkar oldu. Yonga seti üretiminin zirvesinde yer alan Qualcomm,  Snapdragon 600 ve Snapdragon 800 çözümleriyle geçtiğimiz yıla damga vurmuş ve özellikle performans testlerinde üst sınıfı belirleyen firmaların başında gelmişti.

Şirketin 2014 yılına da oldukça iddialı bir işlemciyle giriş yapacağı Kasım 2013’te duyurusu gerçekleşen Snapdragon 805‘le anlaşılmıştı. Snapdragon 800 ile kıyaslandığında işlemci frekans hızı artırılmış, yeni mimariye geçiş yapılmış ve Adreno 320’ye oranla çok daha iddialı bir GPU olan Adreno 420‘ye yer verilmişti. Snapdragon 805 hakkında daha fazla detay için alt bölümde yer alan başlıklara göz atabilirsiniz.

Qualcomm, Snapdragon 805 platformunu resmen duyurdu!

Snapdragon 805 ve Adreno 420 göz kamaştırıyor!

Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 800’ün kamera yeteneklerini bir video eşliğinde yayınlayan Qualcomm, Las Vegas’ta devam eden Tüketici Elektroniği Fuarı’na katılarak burada televizyon ve arabalara yönelik iki yeni işlemci duyurusu gerçekleştirdi. Şirket aynı zamanda burada Snapdragon 805’e yönelik açıklamalarda da bulundu.

Snapdragon 805 İşlemcili İlk Telefon

Fuara katılan basın mensupları tarafından Qualcomm standında yetkililere Snapdragon 805’in mobil cihazlarda ne zaman kullanılacağına ilişkin sorular yöneltildi. Şirket yetkilileri ise Snapdragon 805 işlemcisine sahip mobil cihazların mayıs ayında raflarda olacağını belirtti. Yetkililer bu cihazın ya da cihazların hangileri olduğunu açıklamadı, ancak akıllara ilk gelen modeller M8 (HTC One 2), Sirius (Xperia Z2) ve Galaxy S5 oldu.

HTC ve Sony cephesinde üst sınıf telefonların tanıtımı şubat ayında bekleniyor ve telefonlar muhtemelen nisan mart-nisan döneminde satışa sunulmuş olacak. Galaxy S5’in ise yetkililer tarafından ilkbaharda tanıtılacağı resmen onaylandığı dikkate alındığında Snapdragon 805 işlemcisine sahip ilk telefonun Galaxy S5 olma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!