Snapdragon 805 İşlemcili İlk Telefon Oppo Find 7 için Geri Sayıma Geçildi!

Çin’in fark yaratan mobil cihaz üreticilerinden Oppo bir süre önce 206 derece dönebilen 13MP çözünürlüklü N1 modelini uluslararası arenada 599 dolar fiyatla satışa sunmuştu.

Andronova

Çinli üretici bir yandan telefonu daha fazla ülkeye ulaştırmayı amaçlarken, diğer taraftan ise 2014 yılı amiral gemisi için hazırlıkları aralıksız sürdürüyor. Oppo 2014’ün ilk yarısında Find 7 modeliyle sahne alacak. Şirket, Weibo (Çin’in Twitter’ı) sayfasından telefonun varlığını doğrulamakla kalmadı çok yakında sahne alacağı bilgisini de verdi. Tanıtım tarihi resmen açıklanmadı ancak ilk üç aylık dönemde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Oppo Find 7 iddiaya ve sızan bazı haberlere göre sahip olduğu donanım özellikleriyle 2014’ün dikkat çekenleri arasına adını yazdıracak. Bir süre önce GizChina tarafından kamuoyuna servis edilen bilgilere göre Find 7’de 5.7-inç boyutunda 2.560 x 1.440p çözünürlüklü ekrana yer verilecek. Qualcomm‘un bir süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği Snapdragon 805 platformundan  (bu alanda bir ilk olması bekleniyor) gücünü alacak cihazda  ayrıca 3GB RAM yer alacak.

Telefonda 13MP çözünürlüklü bir kameranın yer alması bekleniyor. N1 modelinde oldukça başarılı bir kamera sensörüne yer veren Oppo’nun Find 7’de de benzer bir kamera kullanması bekleniyor. Telefonda Snapdragon 805 (Krait 450 mimarisi, 2.5GHz, Adreno 420 GPU) işlemcisine yer verilmesi beraberinde LTE desteğini de getiriyor. Find 7’nin ön kamerası ise 5MP çözünürlüklü olacak.

Find 7’ye ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Oppo-7-Coming-Soon

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.