Snapdragon 805 İşlemcili LG G3 Bluetooth Onayı Aldı

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

LG G3 henüz dünya genelinde satışa sunulmadı ancak, daha güçlü bir işlemciyle donatılacak LG G3 Prime’ın resmiyet kazanmasına artık sayılı günler kaldı diyebiliriz. Mayıs ayından bu yana iddialara konu olan, kriter testilerinden farklı kod isimleriyle görünen LG G3 Prime bu defa Bluetooth sertifikası alırken ortaya çıktı. Telefonun varlığı artık onaylanırken, tanıtım tarihi için henüz net bir açıklama olmadığını görüyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Snapdragon 805 işlemcisine sahip ilk akıllı telefon Galaxy S5 LTE-A’a rakip olaack LG G3 Prime modelinde orijinal G3’te yer alan Snapdragon 801 işlemcisinin yerine hem GPU hem de CPU’da  %30-40 daha iyi performans ortaya koyan Snapdragon 805 işlemcisi kullanılacak. Yeni bir Krait mimarisinin benimsendiği Snapdragon 805’te 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli yer alıyor. İşlemcinin beraberinde getirdiği GPU ise Adreno 420.

LG’ni G3 Prime modelini piyasaya sunmak istemesinin bir diğer nedeni ise Qualcomm MDM9635 modem paketi sayesinde telefonun 225 Mbps indirme hızına ulaşabilecek olmasıdır.

LG F460S kod adıyla Bluetooth sertifikası alan telefonun tasarım anlamında farklılık sunması beklenmiyor. Snapdragon 805 işlemcisine ek olarak telefonda 3GB RAM, 5.5-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü IPS ekran, hafıza kart desteği ve lazer sensörlü 13MP arka kamera yer alacak.

lg-g3-prime-bluetooth

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir