Snapdragon 805 İşlemcili LG G3 Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Mobil dünyasında işlemci rekabeti başladı. Birkaç önce Snapdragon 801 işlemciyle tanıtılan üst düzey akıllı telefonlar şimdiden ikinci plana atıldı bile.

Snapdragon 805 işlemcili ilk telefon Galaxy S5 LTE-A’ın duyurulmasından yaklaşık bir ay sonra bu defa LG, 2014 yılı üst düzey akıllı telefonu G3’ün aynı işlemciye sahip sürümünü Güney Kore’de resmiyete kavuşturdu.  Orijinal LG G3’e oranla daha güçlü ve daha hızlı veri indirme sunan LG G3 Cat.6’da 2.5GHz hızında çalışan Krait 450 mimarisine sahip Snapdragon 805 işlemcisi yer alıyor. Adreno 420 GPU’su ile Quad HD ekranda en iyi oyun deneyimini yaşatan işlemci birimi ayrıca beraberinde getirdiği Gobi MDM9635 LTE modemi sayesinde 225Mbps hızında veri indirebiliyor.

25 Temmuz’da Güney Kore’de satışa sunulacak Snapdragon 805 işlemcili LG G3’ün Avrupa ya da Amerika pazarından satışa sunulup sunulmayacağı ve ayrıca telefonun fiyatı hakkında herhangi bir açıklanmadı.

Cihazın diğer özellikleri; Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi, 3GB RAM, 32GB dahili depolama, 128GB’ye kadar hafıza kart desteği, lazer otofokus ve OIS destekli 13MP arka kamera, NFC, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve 3.000mAh kapasiteli pil şeklinde sıralanıyor.

lg-g3-lte-a

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir