Snapdragon 805 İşlemcili LG G3 Yetkililerce Onaylandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

İlk olarak Galaxy S5 LTE-A modelinde karşılaştığımız Snapdragon 805 görünüşe bakılırsa LG G3’ün yenilenmiş versiyonunda da yer alacak. Son zamanlarda Snapdragon 805 işlemcili LG G3 gündemden düşmüyor. Güney Kore’den gelen haberler ise daha güçlü bir LG G3’ün yetkililerce onaylandığını gösteriyor.

Güney Koreli üç operatör (SK, KT ve LG U +) tarafından satışa sunulacak LG F460S, LG F460K ve LG F460L kod numaralı cihazda tasarım tarafından herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Donanım tarafından ise mevcut LG G3’te yer alan Snapdragon 801 işlemcisi Snapdragon 805 yükseltilecek. Galaxy S5 LTE-A modeline bir cevap olacak yeni LG G3 aynı zamanda LTE-A Cat 6 desteğiyle 300Mbps’e kadar indirme hızına çıkabiliyor.

Yılın ikinci yarısında üst düzey pek çok akıllı telefonda göreceğimiz Snapdragon 805 işlemcisi, 2.5GHz frekans hızında çalışıyor. Krait 450 mimarisine sahip işlemci, Snapdragon 801’den %30-40 seviyesinde daha üstün bir performans ortaya koyuyor. Yine aynı şekilde Snapdragon 805’e eşlik eden Adreno 420 GPU’su, Adreno 330’e oranla kıyaslandığında %30-40 daha iyi grafik performansı ortaya koyuyor.

LG G3 Prime ya da LG G3 LTE-A olarak isimlendirilmesi beklenen üst düzey telefonun temmuz döneminde Güney Kore’de satışa sunulması bekleniyor. Cihazın uluslararası arenada boy gösterip göstermeyeceği henüz bilinmiyor.

LG-G3-Snapdragon-805-Korea-2

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir