Snapdragon 810'da Isınma Yok, Mükemmel 4K ve Oyun Performansı Var!

Snapdragon 810'da Isınma Yok, Mükemmel 4K ve Oyun Performansı Var!
müşteri hizmetleri

Bu yılın üst segment cihazlarına ve amiral gemilerine gücünü verecek Qualcomm'un yeni işlemcisi Snapdragon 810 ile alakalı daha önce Samsung'un Galaxy S6'da Snapdragon 810'u kullanmayacağı ve buna sebep olarak aşırı ısınmayı göstermişti ve kısa süre sonra ise LG'den yapılan açıklamada Snapdragon 810'da ısınma problemi yok denildi. Çok geçmedi ki Qualcomm, Samsung için özel olarak modifiye edilmiş Snapdragon 810 üreteceğini duyurarak adeta ısınma problemini doğrulamıştı. Peki gerçektende bu doğru muydu? Yoksa Qualcomm en büyük müşterisini kaybetmek mi istememişti? Hakkında en çok söylenti ve haber yapılan Qualcomm'un işlemcisi Snapdragon 810'a yönelik ilk defa performans testlerinde işlemcinin ısı, işlem ve grafik performansına bakıldı. Qualcomm Mobile Development Platform (MDP) cihazlarıyla gerçekleştirilen testte, 4K ekranlı ve 4GB RAM'e sahip bir tablet ile 2K ekranlı 3GB RAM'e sahip akıllı telefon kullanıldı. Sonuçlar ise şöyle: AnTuTu sonuçlarında MDP akıllı telefon tam 61,692 puan alarak bu zamana kadar ki en yüksek puana ulaştı. Bu geçtiğimiz günlerde 60,978 puan alan Samsung Galaxy S6 Edge'den de yüksek olsa da, benzer sonuçlar olduğu söylenebilir. 4K ekrana sahip MDP tablet ile yapılan testte ise 52,102 puana ulaşıldı. Snapdragon-810-on-AnTuTu--amp-GeekBench (1) Snapdragon-810-on-AnTuTu--amp-GeekBench Aşırı ısınmaya yönelik onca haberin ardından, Qualcomm hala böyle bir sorunun olup olmadığını test ediyor ve buna yönelik yaptığı testlerde aldığı sonuç "bazılarının" söylediği gibi değil. Yapılan testlerde Snapdragon 810'un 30 ile 45 santigrat dereceler arasında ısındığı görülüyor. Aşırı işlem yüklemesinin ardından üç dakika sonra yapılan ölçümlerde Snapdragon 810'un ısı sıcaklığının 40 derece olduğu görülüyor. Snapdragon-810-temperature-600x335 Sonuç olarak görünen o ki, Snapdragon 810 ileriyi düşünülerek geliştirilmiş bir teknolojiye sahip ve önümüzdeki dönemdeki akıllı telefon ve tablet'lere gücünü veren işlemci teknolojisi olacak. Ve daha da önemlisi, Samsung, Snapdragon 810 ile alakalı aşırı ısınma var şeklindeki açıklamalarında, kendi işlemcisi Exynos'a yönelme ve yöneltme çabasından ibaret olduğu anlaşılıyor.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
ali
ali - 6 yıl Önce

Belkide Samsung un yeni nesil işlemcileri neredeyse hiç ısınmıyordur Snapdragon a göre, böyle açıklama yapmalarının sebebi bu olabilir. Veya daha yeni duyrulduğunda ısınıyordu hızlı bir güncelleme ile sorundan kurtuldular. Snapdragon un Samsung a özel işlemci üreteceğini aciklaması da ilginç. Belki de başka bir sebep var çünkü Samsung appple dan baska bir şirketi kötüleştiğini görmedim, ki işlemci kötüleyecekse belki şimdilik intel olabilir veya mtk ama kotulese bile kendi işlemci satmıyorki hani bunu neden yapsın? Komple cihazlarını satmak için mi diyebilirsiniz ama bu ihtimal de çok mantikli değil zaten en üst seviye cihazlarının yarısını Snapdragonla satıyor? Bence bekleyip gorelim.

Erkan
Erkan - 6 yıl Önce

Tamam ticaret bu , para kazanmak için herşey ama bu kadar paragöz olma be Samsung. Cihaz başına daha fazla kâr edeyim derken sonun Nokia gibi olacak.

şahin
şahin - 6 yıl Önce

pc de intel neyse mobilde snapdragon odur. çamura gerek yok ısınma sorunu samsungun kendi yüklediği kullanmaya zorunlu kıldığı uygulamalardan dolayıdır. tüm dünya mal samsung mu zeki tek o fark etti. yiğidi öldür hakkını ver kardeş kocaman firmasın. gerçi ben onlara mailde atıyorum adam olun diye =)

Nurettin Dovan
Nurettin Dovan - 6 yıl Önce

Samsungun çakma 8 çekirdekli işlemcilerinin ne kadar ısındığı ortada. İllaki ısınma olacaktır ama metal kasalarda bu daha da düşük olur.

Muhlis Erdem
Muhlis Erdem - 6 yıl Önce

Samsung note 3 te bir samsung exynoss bide qualcomm snapdragon kullanılmış. Ama en çok qualcomm snapdragon olanı tercih ediliyor.

Serdar Önder
Serdar Önder - 6 yıl Önce

Sony z4 için boşboşuna mı anlaşma imzaladı tabiki sorun olmadığı için snapdragon u seçti..

Volkan Uğraç
Volkan Uğraç - 6 yıl Önce

Madem ısınmıyor ne diye Samsung bu haberi çıkarınca ona özel işlemci yapmaya çıkıyor. Piyasada 810 ısınıyor algısı yaratılmasın diye yapılmış reklam kokan hareketler bunlar

Coşkun Aktaş
Coşkun Aktaş - 6 yıl Önce

Hep Samsung kullandım ama bu Samsungdan korkulur aga.Sırf kendi işlemcisi için Snapdragona çamur atıyormuş meğer.


Teknoloji haberleri