Snapdragon 820 ve Exynos 7420 Benchmark Test Kapışması Sonuçları İlgi Çekici

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Akıllı telefonların gücünü aldığı CPU ve GPU işlemcilerinden oluşan çipsetler her geçen gün daha da gelişiyorlar. Bunlar arasında mobil işlemci pazarının liderlerinden Qualcomm‘un Snapdragon ve Samsung‘un Exynos işlemcileri ise öne çıkıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Qualcomm, bu yıl Snapdragon 810 çipsetiyle yaşadığı ciddi sıkıntıların ardından, çekirdek mimarisinde değişim yapacağı yeni Snapdragon 820 çipseti gün yüzüne çıkmıştı. Bu konudaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi internete sızan benchmark test raporunda, Qualcomm’un yeni Snapdragon 820 çipseti ile Samsung’un Galaxy S6 modelinde kullandığı Exynos 7420 çipseti kıyasıya rekabet ediyor.

snapdragon-820-vs-exynos-7420

Tek çekirdek kullanımında Snapdragon 820‘nin Exynos 7420‘den daha iyi performans gösterdiği görülüyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

snapdragon-820-vs-exynos-7420-resim2

Ancak yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi, çok çekirdekli test sonucunda Exynos 7420 hala lider konumunda. Görünüşe göre Samsung, amiral gemisi Galaxy S6‘da Exynos 7420 kullanarak çok doğru bir hamle yapmış.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir