Snapdragon 820’ye Ait Resmi Bazı Detaylar Yayınlandı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Akıllı telefonların gücünü aldıkları çipset ve işlemcilerin artık masaüstü bilgisayarların gücüne yaklaştığı şu günlerde, bu pazarın liderlerinden Qualcomm, yeni işlemcisi Snapdragon 820‘ye ait teknik bilgileri yayınladı.

Teknoloji destek

Bu yılın çoğu amiral gemisinin kullandığı Snapdragon 810 ile yaşadığı kritik ısınma sorunlarından sonra, Qualcomm kolları sıvadı ve gerek ısınma problemine çözüm olacak ve gerek ise performansıyla dikkatleri üzerine çekecek yeni çipseti Snapdragon 820‘yi üretti.

snapdragon-820-ozellikler

64-bit’lik Snapdragon 820, üzerinde barındırdığı Adreno 530 GPU (grafik işlemci) ile, Snapdragon 810’a göre %40 daha iyi performans gösterirken, aynı zamanda %40 daha az enerji tüketerek batarya dostu olduğunu kanıtlıyor.

snapdragon-820-ozellikler2

Qualcomm CPU hakkında daha fazla detay vermek istemese de, oldukça başarılı bir iş çıkarttığı gözlemlenebiliyor. OpenGL 2.0 ve Renderscript özelliğini barındıran ve OpenGL ES 3.1 desteği de sunan Adreno 530 GPU ise işlem grafik gücüyle geliyorum diyor.

Önümüzdeki yıl yine bir çok amiral gemisinin ki buna Samsung Galaxy S7‘de dahil olabilir, Snapdragon 820 ile geleceği tahmin ediliyor.

Teknoloji destek
ETİKET:
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir