Snapdragon 820’li Yeni HTC O2 Ortaya Çıktı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Akıllı telefon pazarından bir türlü istediğini başaramayan ve son olarak yeni amiral gemisi HTC One M9 ile yaşadığı hayal kırıklığından sonra hisselerinde ciddi düşüş yaşayan HTC, durumu toparlamak için yeni model arayışlarına başladı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

HTC‘nin CEO’su Cher Wang yaptığı açıklamada, yeniden tasarlanmış tamamen yeni bir model üzerinde çalıştıklarından bahsetmişti. HTC‘nin bu yeni modelini “Hero” telefonu yani kahraman olarak adlandırılacağı söylentileri bir tarafta, diğer taraftan HTC’nin tamamen yenilenmiş tasarıma sahip olacağı söylenen yeni amiral gemisinin isminin HTC O2 olacağı bilgisi sızdırıldı.

Söylentiler bununla da bitmiyor. Söylenene göre HTC O2 modeli gücünü Qualcomm’un yeni 14nm FinFET teknolojisiyle üretilen işlemcisi Snapdragon 820 SoC’tan alacakmış.

snapdragon-820

Daha önce Snapdragon 820 çipsetini kullanan akıllı telefonların önümüzdeki Ekim ayında ortaya çıkacağı söylense de, son aldığımız bilgiler, 2016 yılının ilk çeyreğini işaret ediyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Peki HTC’nin bu adımı onu bulunduğu zor durumdan kurtarmaya yetebilecek mi bu merak konusu. Eğer gerçekten sağlam bir değişiklik, yenilik sunması ve fiyat politikasını da uygun hale getirmesi durumunda neden olmasın.

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir