Snapdragon 845 hangi modellerde kullanılacak

blank

Qualcomm firması tarafından geliştirilen ve akıllı telefon sektöründe bir çok markada kullanılan Snapdragon serisinin son işlemcisi 845'i hangi modeller kullanacak ? Detaylar haberimizde…

teknik destek

Akıllı telefon modellerinin en önemli parçası olan işlemci bir çok firma tarafından üretilmektedir. Apple firması kendi üretmiş olduğu a serisini kullanırken android telefonların büyük bir bölümü de Snapdragon işlemciler kullanmaktadır. Qualcomm firması tarafından geliştirilen Snapdragon işlemcisinin son versiyonu olan 845 resmi olarak firma tarafından tanıtıldı. 

Snapdragon 845 sahip olduğu özellikler bakımından uzmanlar tarafından tam not almışa benziyor. Peki yüksek performansa sahip bu yeni işlemciyi hangi modeller kullanacak ? Snapdragon 845 işlemcisini kullanacak telefon modelleri internete sızdı.

Snapdragon son işlemcisi 845

Snapdragon 845 hangi modellerde kullanılacak

Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisi sağladığı performans ile 2018 yılında piyasaya çıkacak olan bir çok amiral gemisinde yer alacak gibi duruyor. Daha önce uzmanlar tarafından Qualcomm Snapdragon 845’i kullanacak modeller az çok tahmin edilse de son sızan bilgilerle hangi modellerin kullanacağı netleşti gibi. Kısacası bu konuda ilk ciddi bilgiler internte sızdı.

İnterntte yayınlanan bilgilere göre 2018 yılında bir çok bilindik marka Qualcomm Snapdragon 845’i kullanacak. İlk olarak akıllı telefon sektörünün lideri olan Samsung’a bakalım. Şubat ve Eylül ayalarında iki amiral gemi çıkaracak olan firma bu işlemciyi kullanacak. Hem Galaxy S9’da hemde Galaxy Note 9’da Qualcomm Snapdragon 845 kullanılacak. LG cephesine baktığımızda ise firma amiral gemisi olan LG G7 modelinde bu işlemciyi kullanacak. Ayrıca yayınlanan listede LG G7+ modelide kullanıcılara sürpriz oldu.

Nisan ayında çıkan Xiaomi Mi7, Mayıs ayında çıkan HTC U12, Haziran ayında çıkan OnePlus 6 ve Xperia XZ Pro-A modelleride bu işlemciyi kullanacak. Ayrıca LG V40, HTC U12+, Moto Z 2019, Google Pixel 3 XL, Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 3 modellerinde de bu işlemci kullanılacak.

Kısacası android cephesinde bulunana bütün amiral gemileri Snapdragon 845 kullanacak gibi. Teknoloji haberleri


Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 15:30

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!