ŞOK! Android 5.0 Yüklü Nokia 1100 Performans Testlerinde Gözüktü!

blank

Nokia’nın ürettiği zamanının efsanelerinden ve şimdilerde antika olarak kullanılan Nokia 1100 adeta hortladı. Hem de öyle bir şekilde gündem de ki, bir çok üst seviye Android telefonu kullananları çıldırtacak cinsten. Yapılan Geekbench performans test sonuçlarında Android 5.0 Lollipop yüklü Nokia 1100 görüntülendi.

teknik destek

Evet yanlış duymadınız, Android 5.0 yülkü Finlandiyalı firmanın 2003 yılında ürettiği Nokia 1100’dan bahsediyoruz. 1.3GHz hızında MediaTek MT-6582 CPU ile çalıştığı görülen ve Lollipop yüklü olduğu belirtilen Nokia 1100’un test sonuçları ise oldukça ilginç.

Elbette Nokia bu vakitten sonra 2003 yılında ürettiği bir modeli yenileyerek tekrar piyasaya sunmayacaktır. Kaldı ki zaten Microsoft ile yaptığı anlaşmaya göre 2016’nın sonuna kadar Nokia markası altında akıllı telefon da üretemez. Ancak Nokia şimdiden 2016 sonrası için Andorid yüklü ve eski Nokia 1100 ismini kullanan bir cihaz üreteceğine yönelik ipuçlarını vermeye başladı bile. Aşağıda sızdırılan Geekbenh test sonucunu görebilirsiniz.

nokia-1100-android-5-test

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!