Şok! Güney Kore savcıları Samsung'un Başkan Yardımcısının tutuklanmasını istiyor!

Güney Koreli savcılar, Dünya'nın en büyük teknoloji devi olan Samsung'un Başkan Yardımcısının kendi firmasından para çaldığı ve rüşvet aldığı gerekçesiyle tutuklanmasını istiyorlar.

teknik destek

Evet, iddialar vahim. Samsung Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee, rüşvet almak ve zimmete para geçirmek gibi oldukça ciddi suçlamalarla karşı karşıya ve eğer bu iddialar doğru ise Samsung‘ta ciddi problemler ve hatta ileriye yönelik planlarda dahi değişikliğe yol açabilecek değişimler yaşanabilir. Üstelik ortaya çıkan bu sansaysonel skandal, sadece Jay Y. Lee’yi ile de sınırlı değil. Söylentiler sektörün tanınmış isimlerinden Choi Soon-sil gibi ve Samsung’un bir kaç üst düzey yetkilinin de bu suçlamalara dahil edileceği yönünde.

Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7 ile aldığı ciddi darbe ile sarsılan Samsung, henüz sarsıntının etkisinden kurtulamadan rüşvet skandalıyla bir kez daha sarsılmış oldu. İddiaya göre Samsung Başkan Yardımcısı Jay Y Lee, arkadaşı olan Choi Soon-sil ve ailesine haksız kazanç elde ettirerek tam 36 milyon dolar kazandırdı. Bu paranın ayrıca, Bayan Choi tarafından yönetilen vakıflara bağlandığı da söyleniyor. Ödemelerin, Güney Kore Cumhurbaşkanının, Samsung’un mülkiyetinin babadan-oğula aktarılmasına sorunsuzca yardımcı olması için yapıldığı öne sürülüyor.

Samsung'un Başkan Yardımcısının tutuklanması

Özel savcı Park Young-soo, paranın Samsun tarafından bir rüşvet olduğunu ve bazı fonların Bay Jay tarafından zimmetine geçirildiğini söyledi. Onun babası olan Samsung’un şu anki başkanı, 1996’da rüşvetçilik suçundan mahkum edildi; 2009’da vergi kaçırma ve güven ihlalinden mahkum edildi. Her iki seferde de tutuklanmayan Jay Y. Lee’nin mahkumiyetleri, Güney Kore Başkanı tarafından affedilebilir. Bu nedenle, Bay Jay’in tutuklanması, her zamanki gibi Güney Kore hükümetinin ne gibi işleri yapmaya istekli olduğu konusunda bir değişikliği temsil edecektir.

Samsung'un Başkan Yardımcısının tutuklanması

Dünyadaki akıllı telefonların en büyük üreticisi olan Samsung, bugün, rüşvet verdiğini ya da Güney Kore’nin başkanından özel bir öneri istediğini reddeden bir bildiri yayınladı. Bakalım, bu suçlamaların sonucu ne olacak, merakla bekliyoruz.


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 19:35

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir