Son Android Versiyon Kullanım Raporu Açıklandı

media 13993

Google, geliştiricilerin uygulamalarını yaparken hangi versiyonlara odaklanmaları gerektiğini kolaylaştıran güncel Android işletim sistemi versiyon kullanım oranlarını yayınladı.

teknik destek

Bir önceki döneme göre pek çok şeyin değişmediği görülüyor. Nexus cihazlarının güncellenmesiyle birlikte tabloya gireceğini düşünüyorduk ancak henüz %0.1 kullanım oranını geçemediği için Lollipop hala görünürlerde yok.

Tabi bu konuda çok endişelenilmesine gerek yok. Çünkü Nexus cihazlar haricinde Moto X, Moto G, Google Play Edition cihazlar Android 5.0 Lollipop’u aldılar. Şaşırtıcı olsa da, bu pazardaki telefonların %0.1’inden daha az. Galaxy S5s ve LG G3s gibi GPE cihazlarının da Lollipop almasıyla son Android şekeri ivme kazanacaktır.

KitKat Jelly Bean ile arayı açarak ilerliyor. Ancak Jelly Bean halen açık ara lider. Aşağıdaki tabloda son android versiyon kullanım oranlarını inceleyebilirsiniz:

android-distribution-january-6th-2015

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın