Sony, 12-İnçlik Bir Tablet Hazırlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Üst seviyede iPad, orta ve giriş seviyesinde ise Android tabanlı tabletlerin egemenliğini sürdürdüğü tablet pazarı için Sony, yeni bir tablet duyurmaya hazırlanıyor.

teknik destek

Tayvanlı tedarik kaynaklarından elde edilen bilgilere göre genellikle profesyonel kullanıcıları hedefleyen 12-inçlik ekran segmentinde olması beklenen cihazın, Microsoft’un Surface 2’si ve Samsung’un Galaxy Tab Pro’suna rakip olması bekleniyor. Şimdiye kadar duyurduğu Xperia Z Tablet, Z2 Tablet ve Z3 Tablet Compact modellerinde kurşun kalem desteği dışında herhangibi bir kalem desteği vermeyen Japon üretici, yeni tabletinde dahili olarak stylus kalem desteğine yer verecek.

Şubat sonunda düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresinde (MWC 2015) resmiyete kavuşması beklenen yeni nesil Xperia Tablet’in artık üst seviye tabletlerde standartlaşan 2K çözünürlüğünde bir ekran ile geleceği düşünülüyor. Panasonic ile birleşerek JOLED isiminde mobil cihazlar için OLED tabanlı paneller üretmeyi amaçlayan bir şirket kuran Sony’nin, bu panellere ilk olarak yeni tabletinde yer vermesi ihtimaller arasında bulunuyor.

Xperia Z4’ü de aynı fuarda tanıtması beklenen şirketin, yıl başında seri üretimine başlanacak olan 64-bir destekli Qualcomm üretimi Snapdragon 810 işemcisi ile yeni nesil cihazlarını destekleyeceği söyleniyor. Tabletlerinde standartlaştırdığı ince kasa, su ve toza dayanıklılık özelliklerini yeni nesil tabletinde de devam ettirmesi beklenen Sony, tablet pazarında daha iddialı olmak istiyor.

Peki siz 12-inçlik dev tabletler hakkında ne düşünüyorsunuz?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!