Sony, 25 Haziran Bir Etkinlik Düzenleyecek; Xperia Togari Sesleri Yükseliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z dahil olmak üzere bu yıl kullanıcılara sunduğu üst sınıf telefonlarda Qualcomm’un 4 çekirdekli S4 Pro işlemcisine yer veren Sony, kısa süre önce HTC One mini ve Nokia’nın phablet modeli Lumia1030 ile aynı karede göründüğü iddia edilen ve Qualcomm’un halihazırda en güçlü işlemcisine sahip Xperia Togari’yi haziran ayı içerisinde kullanıcıların beğenisine sunabilir.

teknik destek

Sony Almanya’nın 25 Haziran’da ülkede bir etkinlik düzenleyeceği Alman medyasına gönderilen davetiyelerinden anlaşılmaktadır. Etkinlikte bir telefon tanıtımı beklenirken, söz konusu telefonun ise 6.44-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Xperia Togari olduğu iddia ediliyor. Bir süre önce Şangay’da düzenlenecek bir etkinlikte görücüye çıkacağı bildirilen telefon için Sony’nin farklı ülkelerde de tanıtımlar düzenlemesi bekleniyor.

Xperia Z modelini Galaxy S4 ve HTC One’dan önce pazara sunarak kayda değer satışlar gerçekleştiren Sony, phablet modelinde de benzer bir strateji geliştirebilir. Galaxy Note III ve HTC T6 (One Mega) öncesi Xperia Togari’yi kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanan Sony, böylece pazarda daha etkili olmayı hedefleyecek.

Geçtiğimiz yıl üst sınıf modellerde sıklıkla rastladığımız Qualcomm S4 Pro APQ8064 işlemcisinden direkt Krait 400 mimarili Qualcomm 800 işlemcisine geçeceği bildirilen Sony, şu an için en güçlü çözüm olarak karşımıza çıkan işlemciyi Togari adlı telefonunda kullanacak.

Xperia Togari için iddia edilen teknik özelliklere değinecek olursak; 2.3GH frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 800, Adreno 330 GPU, 2GB RAM, 13MP çözünürlüklü Exmor RS kamera, Xperia Z’ye benzer tasarım, 6.44-inç büyüklüğünde Triluminos teknolojisine sahip Full HD çözünürlüklü ekran ve Android 4.2.2 işletim sistemi.

media 16860

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın