Sony 4.6-inç Boyutunda HD Çözünürlüklü Xperia ZR Üzerinde Çalışıyor Olabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony, Xperia Z’de sunduğu başarılı tasarım ve su geçirmez yapı ile başarılı bir iş çıkarttı diyebiliriz. Son olarak telefonun 5 milyon satış rakamına ulaştığı bildirilirken, Sony cephesinin satışlardan memnun olduğu gelen son bilgiler arasında.

Andronova

Japon üretici Xperia Z sonrası Xperia SP ve Xperia L modellerini kullanıcıların beğenisine sunarken, yeni bir telefonun daha yolda olduğuna dair bilgileri xperiablog sitesinden alıyoruz. Elde edilen teknik detayların bir süredir ismi internet ortamında sıklıkla dile gitirilen C550X Dogo adlı telefona ait olduğu bilgisine ulaşıyoruz.

Xperia Z’de yer alan IP55/57 su geçirmezlik sertifikasının aksine Xperia ZR IP55/58 ile su ve toza karşı daha dayanıklı bir yapı sunacak. 4.6-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekrana sahip olduğu bildirilen telefonda 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm S4 Pro yonga seti(Qualcomm 600 olduğuna dair dedikodular da var), 2GB RAM, 13MP çözünürlüklü Exmor RS sensörlü kamera, 8GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği ve 2.300mAh kapasiteli pil telefonun dikkat çeken detayları arasında yer alıyor.

Xperia Z 1.5 metrede 30 dakikaya kadar su geçirmez bir yapı sunuyor. Xperia ZR ise daha derinlere kadar üstelik daha uzun süre dayanacak bir sertifikaya sahip olacak. Telefonun sunacağı camdan oluşan tasarımın Xperia ZL’ye daha yakın olduğu bilgisine ulaşılırken, telefondaki kalınlığın 10mm’yi biraz aşacağı ağırlığın ise 140 olacağı bildiriliyor.

Telefon hakkında şu an elde edilenler bunlardan ibaretken, kısa süre içerisinde başta tasarım olmak üzere daha somut bilgilere ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.

Not: Haber resmi Xperia ZL’ye ait

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın