Sony 6 Ocak’ta Öyle Bir Telefon Tanıtacak ki!!!

blank

7 Ocak’ta Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenecek CES 2014 Elektrik Elektronik Fuarından 1 gün önce Sony yaptığı bir duyuru ile teknoloji dünyasında heyecan yarattı. Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda global pazardaki ilk Full HD  telefonunu tanıtan ve hemen ertesinde de satışına başlayan Sony’nin 6 Ocak’ta yeni bir Amiral Gemisi tanıtması bekleniyor.

teknik destek

Sony Xperia serisi telefonlar ile bambaşka bir şirket kimliğine büründü. Yaptığı kaliteli telefonar ile kullanıcılardan beğeni kazanırken çerçeveli tasarımı ile de bir o kadar eleşirilere maaruz kalmıştı. Bir LG mühendisinin Sony Xperia Z1‘i hedef göstererek “aynı boyuta biz 5,7 inç ekranı sığdırabilirdik” açıklaması ile de eleştiriler bir nebze haklı görünüyordu. Sony önce Xperia Z ve daha sonra eksikleri giderilmiş Xperia Z1 ile mükemmel işlere imza attı. Snapdragon 800 neredeyse tüm üreticilerin tepe telefonlarında kullanılan bir yonga ama genel kanı şu ki; Snapdragon 800 en hızlı ve stabil Xperia Z1’de çalışıyor. Snapdragon 800’ün en kötü çalıştığı söylenen telefonda LG G2 oluyor. Gerçi benim incelediğim G2’lerde LG’nin tek kelime ile mükemmel bir iş yaptığı yorumunu yapsam da genel kanı bu şekilde.

Sony’nin Xperia Z Ultra modeli kendine has bir kullanıcı kesimi yaratmıştı. Genelde tablet olarak kullanılan bu phabletin yerine sadece Wi-Fi ile çalışacak bir modelin tanıtılacağı kesinleşmiş bir haber. 6 Ocakta Xperia Z Ultra wi-Fi modelini göreceğiz. Bir diğer kesinleşen telefon ise DoCoMo olarak adlandırılan Xperia Z1F (mini). Snapdragonn 800 ile çalışan ve 4,3 inç ekranı ile dikkat çeken telefon Android telefonlar içinde en performanslı çalışan telefon olacaktır. Full HD ekranları mükemmel bir şekilde destekleyen Adreno 330 Xperia Z1F’in 720p ekran çözünürlüğünde resmen uçacaktır. Xperia Z1F’in 20 mega piksel G sensörü olan kamerası olacağını da unutmayalım. Sony bu telefon ile özellikle iPhone kullanıcılarını hedef alıyor.

Bir diğer telefon ise”Xperia Serius” kod adıyla ortaya çıkan bir model. Telefon ile ilgili şu anda çok az bir bilgi bulunsa da, Xperia Serius’un 5,2 inç boyutunda olması bekleniyor. İşlemci, Ram ve diğer donanımlar ile ilgili şu anda her hangi bir duyum yok ama telefonun Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 805 ile geleceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Sony Snapdragon 800 ile bu telefonu sunmaya kalkarsa 2014’te çıkacak telefonların oldukça gerisinde kalacak ve Xperia Z’de Snapdragon S4 golünü tekrar yiyecektir.

Kaynak: androidbeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!