Sony, Akıllı Telefon Bölümünde 1000 Kişiyi İşten Çıkardı!

Akıllı telefon satışları iyi gitmeyen Sony, son zamanlarda yaşadığı sıkıntılar sebebiyle Sony Mobile’ın satışını yönünde fikirlerin olduğunu söylemiş ve artık sadece üst segment cihazlara odaklanacaklarını duyurmuştu. Alınan yeni haberde, dev üretici Sony’nin mobil bölümünde çalışan 1000 kişinin işine son verdiği belirtiliyor.

Andronova

Giriş ve orta seviye telefonları üretmekten vazgeçtikten sonra, Çin ve Avrupa’daki iş gücünü küçültmeye yönelik atılan bu adımın Sony’nin geleceğe yönelik planlarındaki ilk hamlesi olduğu söyleniyor.

Japonya’nın uluslararası çaptaki markalarından Sony, daha önce Ekim ayında da mobil bölümünden 1000 kişiyi işten çıkarmıştı. Nikkei’in raporuna göre, Sony’nin mobil bölümünün neredeyse %30 bir bölümünün işten çıkarılacağı ve 2016’nın sonuna doğru 5000 çalışanın işini kaybedeceği söyleniyor.

Geçtiğimiz yıl 1.26 milyar dolar zarar açıklayan Sony’nin önünde zorlu bir dönemin olduğu görülüyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.