Sony, Android 4.3 Güncellemesiyle Gelen Xperia Temalar’ı Tanıttı [video]

blank

Xperia Z2’de yer verdiği yeni nesil Xperia kullanıcı arayüzünde önemli yenilikler sergileyen Sony, Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi esnasında yenilikler kapsamına dahil ettiği “Xperia Temalar” özelliğiyle kullanıcıların telefonlarını birçok arayüz öğesinde özelleştirebilmesine olanak sağlamayı hedefledi. Özellikle Android tarafında resmi olarak cihazlarda yer alması noktasında ele aldığımızda Sony kullanıcıları ta Sony-Ericsson döneminden bu yana temalara aşina. Japon üretici kullanıcılar arasında bir hayli popüler olan tema kullanımını ileri seviyede geliştirerek bir kez daha cihazlara geri getirdi.

teknik destek

Japon üretici yayımladığı yeni bir video ile Xperia Temelar’ı tanıtımını gerçekleştirirken, söz konusu videoda temalara ilişkin detaylar da yer almaktadır. Sony’e göre Xperia Temalar “Kişiliği ifade etmek için yeni ve benzersiz bir yol” olarak tarif ediliyor. Yeni bir tema telefona uyarlandığında gezinti çubuğu, simgeler, klasörler, kilit ekran, renkler, duvar kağıdı gezinme çubuğu da dahil olmak üzere 280 arayüz öğesinde değişiklik sağlamaktadır.

Akıllı cihazınızda sürekli aynı arayüz temasından sıkıldınız, sürekli değişim istiyor ya da bulunduğunuz ortama uygun yeni bir tema uyarlamak istiyorsanız Xperia Temalar bu noktada size çeşitli alternatifler sunacaktır.

Sony tarafından yapılan açıklamada Xperia Temalar cihazın arayüz performansını kesinlikle olumsuz yönde etkilemiyor. Xperia Temalar’a Google Play’den ulaşabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!