Sony, Android 6.0 Marshmallow AOSP Kaynak Kodlarını Yayınladı

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Japon teknoloji devi Sony, bir çok Xperia modeli için Android 6.0 Marshmallow AOSP kaynak kodlarını yayınladı bile.

Sponsorlu reklam

Google’ın Nexus cihazları için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınlamasının üzerinden henüz sayılı günler geçmiş olmasına rağmen, Sony, Marshmallow güncellemesi için hızlı davranarak önce güncellemeyi alacak cihazların listesini yayınlamış, ardından da bazı kullanıcılara test için Android 6.0 OTA güncellemesini göndermişti.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu konudaki, “Sony, Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Alacak Cihaz Listesini Yayınladı” ve “Sony, 10 Bin Kullanıcısına Android 6.0 Marshmallow Sürümünü Yayınladı Bile” başlıklı haberlerimiz ilginizi çekebilir.

Sponsorlu reklam

Sony, geliştiriciler için kendi ROM‘larını yapabilme imkanı da sağlayan Android Açık Kaynak Kodu Projesi / AOSP (Android Open Source Project) sayesinde, güncelleme konusunda oldukça başarılı ve kullanıcıları memnun edecek bir yönde ilerliyor.

sony-aosp-marshmallow

Sony’nin yayınladığı Android 6.0 AOSP dosyaları, Xperia Z5, Xperia Z4Xperia Z3, Xperia Z2, Xperia Z1 ve daha bir çok Xperia modeli için yayınlanmış durumda.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dilerseniz Xperia cihazınıza bu dosyalarla Android 6.0 Marshmallow‘u kurabilir, dilerseniz de kendi Marshmallow ROM’unuzu geliştirebilirsiniz. (ROM‘u cihazınıza yüklemeden önce, cihazınızın bootloader kilidinin açık olması gerektiğini önemle hatırlatalım.)

106MB boyutundaki AOSP Marshmallow dosyasını indirmek ve daha detaylı bilgiye ulaşmak için

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak