Sony, Arka Planı Bulanıklaştıran Kamera Uygulamasını Google Play’de Yayınladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Bokeh etkisi başka bir ifadeyle çekilen fotoğraflarda arka planın bulanıklaştırılması son dönemin popüler kamera özelliklerinden biri olarak gösteriliyor. Nokia ve HTC’nin ardından Google da Play Store’da yayınladığı Google Kamera uygulamasında Lens Bulanıklığı çekim moduna yer vermişti.

Mobil dünyasının büyük bölümüne kamera çözümleri sunan Sony de bu özellikten geri kalmayarak arka planı bulanıklaştıran kamera uygulamasını sadece Xperia modeller için Google Play’de yayınladı. Background defocus ismiyle Google Play’de yayınlanan uygulama Android 4.2 Jelly Bean ve üzeri sürümlere sahip Xperia cihazlar tarafından desteklenmektedir. Söz konusu uygulamayı mevcut tüm Xperia modellere yüklemek mümkün değil, ancak Japon üreticinin ilerleyen dönemlerde yayınlanacağı bir güncelleme ile uygulamanın kullanım alanı daha da genişletilebilir.

Sony, kamara uygulamasından en iyi sonucu almak için arka planın 5 metre, odaklanacak nesnesinin ise 15-45cm uzaklıkta olması gerektiğini belirtiyor. Sony’nin kamera uygulamasında, Google Kamera’da olduğu gibi çekim esnasında telefonu bir miktar yukarı doğru  hareket ettirmenize gerek yok.

Background defocus kamera uygulamasını Google Play’den indirebilirsiniz. APK dosyasına ise buradan erişebilirsiniz. Xperia telefon kullanıcılarının çekim sonuçlarını bizlerle paylaşmasını bekliyoruz. Uygulamanı çalışma şekline alt bölümde yer alan videodan göz atabilirsiniz.

K1-fe3AeoYg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: xperiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir