Sony Artık Qualcomm Tabanlı AOSP Android Destekliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Artık Qualcomm Tabanlı AOSP Android Destekliyor!

Andronova

Ürettiği Android cihazlardaki işletim sistemi güncellemesinde en iyilerden birisi şüphesiz Sony’dir. Firma ayrıca son zamanlarda Android cihazları için AOSP Android desteği de eklemeye başlamıştı. Ancak henüz Qualcomm kullanan Sony cihazları için AOSP desteği bulunmuyordu. Taki bugüne kadar.

Sony, 2014 yılından itibaren ürettiği Qualcomm kullanan tüm Android telefonları için AOSP Android desteğini duyurdu. Bu destekle birlikte Xperia E3, Xperia T3 gibi Qualcomm tabanlı cihazlar stok Android işletim sistemini kullanabilecekler.

Sony Mobile’ın açık kaynak projesi olan bu adım, stock Android ROM’larının da cihazlarda sorunsuzca desteklenmesinin önünü açıyor. Şuan itibariyle AOSP Android ROM’larını destekleyen Sony cihazları arasında Xperia E3, T3, T2 Ultra, Z3, M2, Z3 Compact gibi cihazlar yer alıyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.