Sony Canopus (Xperia Z2) Japon Kaynaklarca Doğrulanırken, Telefonun Konsept Tasarımı Göz Kamaştırıyor!

blank

Geçtiğimiz hafta sona eren CES 2014 etkinliğinde Xperia Z1 Compact modelinin resmi duyurusunu yapan Sony, birkaç gün öncesinde ise Xperia E1 ve Xperia T2 Ultra modellerini tanıtarak yeni yıla hızlı bir giriş yaptı. Japon teknoloji devinin tanıtımları sadece bunlarla sınırlı kalmayacak. Önümüzdeki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde şirketin en üst seviye akıllı telefonu olması beklenen Canopus kod adlı telefonun tüketicilerin huzuruna çıkarması bekleniyor.

teknik destek

Sony’nin yılın ilk yarısında Canopus ve Sirius kod adlı iki telefon tanıtacağı uzun süreden beri dillendirilen bir gelişme. Şu ana kadar sızdırılan belgelerden Sirius modelinin Xperia Z1’in devam modeli olacağı konuşuluyordu, ancak Japonya’nın en güvenilir kaynaklarından biri olara gösterilen Mobile Blog‘a göre Xperia Z1’in devam modeli Canopus olacak ve telefon Japon yetkililerden onay almış durumda.

Japonya’nın en büyük GSM operatörlerinden KDDI bünyesinde satışa sunulacak telefon SOL25 olarak isimlendiriliyor. Xperia Z1’in SOL23 olarak isimlendirildiği dikkate alındığında Canopus’un Xperia Z2 olduğu iddiaları da güçlü hale geliyor. Telefon LTE desteği, WiMAX ve Wi-Fi 802.11 a / ​​b / g / n / ac kablosuz bağlantıları destekleyecek. İşlemci tarafında ise Snapdragon 800‘ün MSM8974AB versiyonu yer alacak. Android sürümü henüz bilinmese de Canopus’un Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile çalışması bekleniyor.

Canopus teknik özelliklerinden ziyade tasarımı ile dikkat çekecek bir model algısı yaratıyor. Japon kaynak aldığı duyumları bir araya getirerek Canopus’un konseptini ortaya koyarken, telefonun inanılmaz bir şıklık sunduğunu gördük. Xperia Z1’de yoğun eleştiri alan çerçeveden eser kalmazken, telefon ayrıca inceliğiyle dikkat çekecek. Sony’nin Xperia Z1’de yer verdiği kalın çerçeveyi devam modelde daha makul seviyelere çekmesi zaten beklenen bir gelişme. Yine telefon üzerindeki girişlerin kapalı durumda olması, Canopus’un su geçirmez özellikte olacağını gösteriyor.

Canopus’un konsept tasarımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Sony-Xperia-Canopus-concept

kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!