Sony, CES 2014’te Yılın İlk Bombasını Patlatabilir!

media 15832

Geçtiğimiz yıl ocak ayında düzenlenen CES etkinliğinde Xperia Z’yi tüketicilerin huzuruna çıkaran Sony, yeni yılda yine aynı etkinlikte 2014’ün dikkat çeken modellerinden birini duyurabilir. Japon üreticinin 2014’te iki amiral gemisi modeli duyuracağı uzun süreden beri dillendiriliyor. Söz konusu modellerden biri Sirius kod adlı olacak ve telefon Xperia Z1’in halefi olacak. Bir diğer model olan Canopus kod adlı telefon ise ikinci nesil Xperia Z Ultra olacak.

Andronova

Sirius için henüz herhangi bir görsel ortaya çıkmadı ve telefon için bahsi geçen detaylar şu an sadece kulislerde dillendirilen özellikler. Bunun yanında uzak doğulu bazı kaynaklar da Sirius modeline dair bazı teknik özellik tabloları yayınladı.

Sirius modeline ait herhangi bir görsel henüz internet ortamında paylaşılmadı ve telefonun önümüzdeki saatlerde tanıtılacağı iddiası açıkçası bizleri şaşırtmadı değil. Mobil dünyasında yaşanan sızıntılardan yola çıkarak, eğer Sony bu hafta içerisinde Xperia Z1’in halefini ortaya çıkarırsa, gizlilik konusunda büyük iş çıkarmış olacak. Kişisel kanaatim ise telefonun şubat ayında tanıtılacağı yönünde. Dileriz Sony bizleri şaşırtır ve bu hafta içerisinde sıklıkla Sirius’u konuşuruz.

Telefon için iddia edilen detaylara göz atacak olursak; 5.2-inç boyutunda 2560 x 1440p çözünürlüklü ekran, Snapdragon 800 ya da 805 yonga seti, 20.7 MP Sony G Lens kamera, 3GB RAM, 3.500mAh kapasiteli batarya ve Android 4.4 KitKat işletim sistemi.

kaynak: GSMArena, technodify

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın