Sony D6503’ün (Xperia Z2) Detaylı Görselleri Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl 5-inç seviyesinde Xperia Z ve Xperia Z1 modellerini 6 ay aralıkla duyuran Sony‘nin şubat ayında yeni bir üst sınıf telefon tanıtması bekleniyor. Söz konusu telefonun Xperia Z1 devam modeli olacak, ancak isimlendirme noktasında hala net bir bilgi gündeme yansımış değil. Xperia Z2 olması beklenen yeni nesil akıllı telefon hakkında bir süredir iddialar artış gösterirken, XDA geliştiriciler forumunda oraya çıkan yeni bir Sony telefonu Xperia Z2 iddialarını bir kez daha alevlendirdi.

Andronova

Forum sitesinde ortaya çıkan telefon D6503 kod adına sahip ve bu sebeple Xperia Z1’in (C6902, C6903) halefi olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ortaya çıkan görsellerden anlaşıldığı üzer Sony yeni nesil üst sınıf telefonda Xperia Z1’de olduğu gibi Omnibalance tasarım anlayışını sürdürecek. Ancak D6503’ü Xperia Z1’den ayıran önemli detaylar da yok değil. Ekranın 5.2-inç seviyesine yükseldiği bildiriliyor. Bunun yanı sıra daha ince bir çerçeve, farklı bir hoparlör çıkışı ve daha ince bir kasa yapısı Xperia Z2’de bizleri karşılayacak.  Sony’nin yeni nesil Xperia telefonunda microSD kart girişini, deklanşör butonu, ses açıp kapama ve güç butonlarını sağ tarafa yerleştirirken, micro SIM yuvası ve microUSB girişi ise telefonun sol bölümünde yer alıyor.

Android 4.3 Jelly Bean ile çalıştığı rapor edilen telefonda Sony yeni bir kullanıcı arayüzüne yer verecek. Depolama birimi 32GB’a yükseltilen D6503’ün arka bölümüne Sony’nin yine 20.7 megapiksel çözünürlüğünde kamera konumlandırıldığını belirtelim. Şubat sonunda başlayacak MWC 2014 etkinliğinde sahne alması bekleniyor. Telefona alt bölümde yer alan fotoğraflardan göz atabilirsiniz.

123456

kaynak: androidandme, forum.xda-developers

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın