Sony %40 Daha Fazla Batarya Ömrü Sunan Kükürt Batarya

Andronova
2 Minimum Okuma

Japon teknoloji devi Sony, akıllı telefonlarda %40 daha fazla batarya ömrü sunacak yeni nesil Kükürt Batarya (Sulfur Battery) teknolojisini geliştiriyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Günlük hayatımızda ve iş hayatımızda önemli yere sahip olan akıllı telefonların, kullanım süreleri arttıkça daha da ortaya çıkan batarya ömrü sorununa karşın önemli çalışmalar yapan Sony, bu konuda kısa vadede kullanıcılara çözün sunacağa benziyor.

Ayrıca bu konuda sizlerle daha önce paylaştığımız ve Sony’nin listede en iyilerin başlarında yer aldığı “En İyi Batarya Ömrüne Sahip 10 Amiral Gemisi Android Telefonu” ve “ABD’li Bilim Adamları Bir Dakikada Şarj Olan Batarya Geliştirdi” başlıklı yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Sony’nin, akıllı telefonlarında kullandığı büyük boyutlu bataryaların tarihe karışacağı ve yarı boyutlarda olmasına rağmen, mevcut bataryalara göre %40 daha fazla batarya ömrü sunan yeni Kürkürt batarya dönemi çok yakında. Gecen yıl Sony, ARGE çalışmalarına başlamıştı.

batarya ömrü

android-batarya-sorunu

Japon haber sitesi Nikkei’in verdiği bilgilere göre Sony, Kükür tabanlı yeni nesil akıllı telefon bataryalarını 2020 yılına kadar hazır etmek için kolları sıvamış durumda. Daha küçük boyut ve daha fazla batarya ömrü, Lityum yerine Kükürt tabanlı bir bataryanın geliştirilmesi için oldukça mantıklı bir açıklama.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Akıllı telefonların daha da kompak hale geldiği ve donanımların güçlendiği şu günlerde, Sony’nin bu adımı hem kullanıcıları hem de diğer üreticileri sevindireceğe benziyor.

Bu bataryalar gelene kadar, eğer bu konuda sıkıntılarınız varsa, “Android Telefonları İçin Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır? [Kesin Çözüm]” ve “Android’te Gerçek Batarya / Pil Ömrü Uzatma: Greenify İncelemesi” başlıklı yazılarımız size ilaç gibi gelecektir.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir