Sony Destek Sayfasında Android 4.4 Güncellemesini Alacak ve Alması Muhtemel Cihazlar Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony, Android 4.4 KitKat‘in yayınlanması ile birlikte güncellemeye ilişkin planlarını açıkça ortaya koymuştu. Japon üretici  bu ayın başında Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 modelleri için Android 4.4 güncellemesinin yayınlanacağını resmi kanallar aracılığıyla doğruladı.

teknik destek

Sony’nin diğer modellerine ilişkin ilk bilgiler ise Sony destek sayfası tarafından yayınlandı. Destek sayfasında yukarıda saydığımız modellerin Android 4.4 güncellemesini alacakları bir kez daha onaylanırken, Xperia SP‘nin de güncellemeyi elde edeceği belirtildi.

Xperia T, Xperia TX, Xperia ZR ve Xperia V modelleri içinse Android 4.4 güncellemesi soruşturma kapsamında. Japon üretici söz konusu modeller için Android 4.4 güncellemesinin sorunsuz çalışıp çalışmadığı test edecek ve bu yönde stratejisini belirleyecek.

Google, Android 4.4 KitKat’ı 512MB RAM‘e sahip cihazlarda dahi verimli çalışacak şekilde tasarladı. Bu sebeple sadece Sony cephesinde değil Android ekosisteminde yer alan  orta seviye birçok cihazın Android 4.4 güncellemesine kavuşması olası görünüyor, ancak burada şirketlerin satış kaygısı içerisine girerek eski modelleri genellikle güncelleme kapsamından çıkardığına şahit oluyoruz. Bu duruma en iyi örnek olarak Galaxy Nexus‘u gösterebiliriz.

Xperia-SP-Android-version-overview

kaynak: XperiaBlog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!