Sony Ericsson Ilk Android’li Walkman Telefonu W8

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil sektörün lideri olan Android’in üreticilerin kaderinde de büyük rol oynadığı aşikar. Öyle ki, küresel krizin ardından dibe vuran Sony Ericsson ve Motorola gibi mobil sektörün köklü firmalarının tekrar yükselişe geçmesinde en önemli yardımcıları Google olmuştur. Şimdilerde ise kaybettikleri pazar payların geri kazanmaya başlayan bu iki firmanın ürettikleri alternatif modellerle Android’in gelişmesine, dolayısıyla Google’abüyuk katkı sağladıklarını söyleyebiliriz.
Özellikle müzik üzerine yoğunlaşmış Walkman serisi telefonları ve eşsiz tasarımlarıyla farkını ortaya koyan ve mobil dünyanın önemli üreticilerinden biri haline gelen Sony Ericsson, kara gün dostu Android için ilk müzik odaklı WALKMAN telefonunu duyurdu. W8 model numarasına sahip telefonun tasarımı ve donanımsal özellikleri de tıpkı ismi gibi XPERIA X8 ile büyük benzerlik gösteriyor. Sony Ericsson WALKMAN W8’in duyurulan bazı özellikleri ise şöyle;
99 x 54 x 15 mm ve 104 gram
Android 2.1 Eclair İşletim Sistemi ile Timscape Kullanıcı Arayüzü
3 inç TFT LCD 16.7 Milyon Renkli, HVGA (480 x 320 piksel) Dokunmatik Ekran
600MHz Qualcomm MSM7227 İşlemci ve Adreno 200 GPU
168MB RAM
128MB Dahili Hafıza ve 16GB’a kadar microSD kart desteği
3.2MP Kamera
İvme Ölçer ve Yakınlık Sensörü
RDS’li FM Radio, 3.5mm Audio Jakı
Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 ve A-GPS
1200mAh Lityum İyon Pili
476 Saat Bekleme Süresi
4 Saat 45 Dakika Konuşma Süresi
Özellikleri ve tasarımıyla Xperia X8’den pek farklı olmayan W8; müzik odaklı bir telefon olmasına rağmen diğer modellerde de yer verilen MH-410 kulaklık ile satışa sunulacak. Cihazdaki gözle görülür tek farkWALKMAN markasını taşıması. W8 ile ilk adımı atan Sony Ericsson’dan sonraki dönemlerde Walkman kalitesini tam anlamıyla yansıtan daha başarılı üst seviye modeller bekliyoruz.
Yazılımsal olarak da bizleri hayal kırıklığına uğratan W8, Android’in yaklaşık bir yıl önce duyurulmuş olan2.1 Eclair versiyonu ile piyasaya sürülecek. Xperia X10 gibi bazı cihazlar için kesinleşen Android 2.3.2güncellemesinin büyük ihtimalle W8’i de kapsayacağı söyleniyor. Android işletim sistemine Xperia serisi modellerden alışık olduğumuz, ilk olarak yalnızca sosyal bir uygulama olan, fakat daha sonra Kullanıcı Arayüzüne işlenen Timscape eşlik ediyor. Cihazın sahip olduğu; Walkman Player, TrackID, PlayNowgibi uygulamalar multimedya özellikleri açısından avantaj sağlayabilir.
Sony Ericsson WALKMAN W8; 2011 yılı ikinci çeyreğinde; Çin, Hong Kong, Endonezya, Hindistan, Malezya, Filipinler, Singapur, Tayvan, Tayland ve Vietnam’da; Azur, Metalik Kırmızı veWALKMAN turuncusu renk alternatifleriyle satışa sunulacak.
Sony Ericsson W8′in detaylı görsellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Andronova
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın