Sony Fransa: Xperia SP, Android 4.4 KitKat Güncellemesi Almayacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Xperia SP için kullanıcıların merakla beklediği Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi şubat ortasında dağıtıma sunulmuştu. Güncelleme kapsamında performans artışının yanı sıra birçok iyileştirme ve yeni özelliğe kavuşan Xperia SP’de asıl beklenen güncellemenin ise Android 4.4 KitKat olduğunu görüyoruz.

Japon üretici kasım ayı içerisinde resmi site aracılığıyla Android 4.4 KitKat güncellemesi alacak cihazları açıklamıştı. Bunlar; Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 ve Xperia Tablet Z şeklinde sıralanmıştı. Söz konusu saydığımız modellerin yanına Xperia SP’nin de dahil edilmesi bekleniyordu. Zira telefon için güncellemenin inceleme altında olduğu bilgisi verildi.

Sony’nin Xperia SP için güncellemenin yayınlanıp yayınlanmayacağı kararını mart ya da nisan ayı içerisinde karara bağlaması bekleniyordu ki, Sony Fransa konuya ilişkin yöneltilen bir soruyu yanıtlayarak Xperia SP kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. FrAndroid Fransa’daki en büyük Android sitelerinden biridir ve sitenin aynı zamanda forum bölümü de mevcuttur. Forum sayfasında “Sony sorularınızı cevaplıyor” şeklinde açılan özel bölümde Sony Mobile birimine sorular yöneltiliyor. Xperia SP için sorulan Android 4.4 KitKat güncellemesi için yetkililer telefonun güncelleme almayacağı bilgisini verdi.

Resmi siteye baktığımızda ise Xperia SP için güncellemenin hala inceleme altında olduğu belirtiliyor. Sony’nin önümüzdeki günlerde konuyla alakalı yapacağı açıklama telefonun güncelleme sürecini ortaya koyacaktır.

Xperia-SP-KitKat-not-coming

kaynak: xperiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir