Sony Honami 4K Video Çekim İddialar Arasında

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Honami Cephesinden Ekran Görüntüleri Geldi! 4K Video Çekim İddialar Arasında

Andronova

Amiral gemi modellerini (Xperia Z ve Xperia ZL) rakiplerine nazaran daha önce pazara sunan Sony, bu sayede kayda değer satışlar elde etti. Sadece Xperia Z’nin mayıs ayına kadar 5 milyon satış rakamına ulaştığı ifade edilmişti. Yılın ikinci yarısına geçildiğinde Sony yine rakiplerinden daha önce davranarak üst sınıf telefon tanıtımlarına erken başladı. 6.44-inçlik devasa bir ekrana sahip Xperia Z Ultra modelini geçtiğimiz hafta duyuran Japon üretici, mobil dünyasında taşları yerinden oynatması beklenen Sony i1 nam-ı diğer Honami adlı telefonu ise 4 Temmuz’da Paris’te düzenlenecek basın etkinliğinde görücüye çıkaracak.

Etkinlik tarihi yaklaştıkça telefona dair tüm detaylar neredeyse ortaya çıkarken, son olarak Honami’nin ekran görüntüleri XDA-Geliştiricileri forumunda ortaya çıktı. Ekran görüntülerinden cihazda yer bulan arayüzün Xperia Z’ye nazaran daha yenilikçi gelişmeler sunduğunu görüyoruz. Klavyede ciddi manada yenilikler öngörülürken, Ascend Mate modelinde ve Windows arayüzünde karşımıza çıkan, ekran üzerinde birden fazla uygulama çalıştırmamıza olanak sağlayan pencereler arabirimde sağlanan gelişmelerin başında geliyor.

Sınırsız müzik akışı sağlayacağı bildirilen telefon, 20MP çözünürlüklü 1/1.6-inç gibi büyük bir sensöre sahip olması beklenen kamera ile 4K çözünürlükte (4.000 x 2.000p) video kaydına olanak sağlayacak. Telefon üzerinde aynı zamanda fiziksel bir deklanşör butonu da yer alırken, Honami’nin Galaxy S4 Zoom ve Nokia cephesinde sağlanan kamera başarısını bir adım daha ileri taşıması bekleniyor.

2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800, Adreno 330 grafik birimi, 2GB RAM, stereo hoparlörler, alüminyum çerçeve, Android 4.2.2, Xenon flaş ve 5.4-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran gibi üst seviye teknik özellikler de bizleri bekliyor olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.