Sony Honami Cephesinden Yeni Görüntüler Geldi, Telefon Önümüzdeki Hafta Resmiyet Kazanabilir [Güncelleme]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Yılın ikinci yarısında üst sınıf birçok telefonun resmi tanıtımına şahit olacağız. Söz konusu telefonlar arasında ilk resmiyet kazan Xperia Z Ultra olurken oldu. 6.44-inçlik devasa bir ekranı bünyesinde barındıran telefonun donanım noktasında da göz dolduruyor. Xperia Z Ultra ile büyük ekranlı telefonlar segmentini hedefleyen Sony, 5-inç seviyesinde ise Sony i1 namı diğer Honami ile sıkı bir rekabete hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde telefonun bulanık bir görüntüsü ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntüden ziyade hakkında iddia edilen teknik özellikler gündeme gelen Honami’nin bu defa tasarımına daha yakından bakıyoruz. Telefona ait birçok görsel ortaya çıkarken, telefonun ekran boyutu itibariyle Xperia Z ve Z Ultra arasında konumlandırılacağı görülüyor.

Telefon son dönemdeki birçok Sony telefonunda olduğu gibi Xperia Z tasarımından esintiler sunuyor. IP55/58 sertifikasına sahip telefon su geçirmez bir yapıda olacak. Bakıldığı zaman telefondaki tüm girişlerin bu sebeple kapatıldığını görüyoruz. Telefonun üst bölümünde ve ahize bölgesinde geniş bir alana yayılmış stereo hoparlörler ve S-Master MX Mobil ses amplifikatörü Honami’nin bu noktada HTC One’a ciddi manada rakip olacağını gösteriyor.

Sony Honam

Telefonda merak edilen hususların başında ise kamera performansı geliyor. Mayıs ayı başında telefonda yer alacak kameranın detaylarına buradaki yazımızda değinmiştik. Kamera çözünürlüğü henüz net değil fakat söylentilerin büyük bölümü 20MP çözünürlüklü Exmor RS sensörlü bir kamerayı işaret ediyor. 1/1.6″ boyutlu sensör sahip olduğu boyut itibariyle neredeyse PureView 808’yi yakalamak üzere. Cybershot G lense sahip olacağı bildirilen Honami’de karanlık ve az ışıklı ortamlarda daha net çekimler yakalamamıza olanak sağlayan Xenon flaş da yer alacak.

Telefonun uzun bir süredir çift LED flaşa sahip olacağı konuşuluyordu. Görsellerde yer alan tek flaş ilk olarak lafa karıştırsa da, Xenon flaş ve özel kamera çekim tuşu görsellerin Honami’ye ait olduğunu net bir şekilde gösterdi.

Full HD çözünürlüklü ekran beraberinde renkleri daha canlı gösteren Triluminous, netliği daha da artıran X-Reality ve OptiContrast teknolojileri de beraberinde getirecek. 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 2GB RAM, 32GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, Android 4.2.2 ve 3.000mAh kapasiteli batarya telefona dair sayacağımız diğer teknik özellikler. Honami’nin 4 Temmuz’da Paris’te düzenlenecek bir etkinlik resmiyet kazanması bekleniyor.

Güncelleme: Telefonun basın görselleri ortaya çıkarken, söz konusu görsellerde yer alan Eyfel Kulesi, telefonun 4 Temmuz’da Paris’te düzenlenecek etkinlikte resmiyet kazanacağını doğruluyor. Metal bir çerçevenin yer aldığı görülen telefonda özel bir kamera tuşu da bulunmaktadır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir