Sony Honami’nin Kamerası Son Sızıntıya Göre Çok Etkileyici!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

ony Honami hakkındaki bazı detayları dün duymuştuk. Bu duyumlarımızda daha çok teknik detaylar ağırlıktaydı ve bu detaylar bir sızıntıya bağlıydı. Görünen o ki, bugünde teknik detayları konuşmaya devam edeceğiz; fakat bu sefer ortaya çıkan detaylar daha çok kameraya odaklı durumda. Kısacası, yeni gelen haberlerin hepsi cihazın 1/1.6″ Sony Exmore RS istiflenmiş sensör ve Cybershot G lense sahip olmasıyla ilgili.

Andronova

Lensden bahsedilirken kullanılan “son kalite” sıfatı da göze çarpıyor. Bu cihazda kameraya niye bu kadar önem verildiğini açıklamak amacıyla geriye bir adım atıp büyük resme bakarsak şu söylentinin dikkat çektiğini söyleyebiliriz: Sony’nin her şeyin en iyisine sahip bir amiral gemisi üretmek istediği ve bu yüzden Sony’nin içerisinde yer alan her departmanın cihaza direkt erişimi olduğu, hepsinin cihazla ayrı ayrı ilgilendiği söyleniyor.

Karşılaştırma yapma amacıyla tekrar sensörlerden bahsederecek olursak; Nokia PureView 808’ün sensörü 1/1.2″ ve Nokia N8’inki 1/1.83″. Ayrıca HTC One’ınki 1/3″ ve Galaxy S4’ün de 1/3.06″. Bu diğer cihazların sensörlerinin arasında, PureView 808’den sonra en büyük sensörün Honami’de olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Sensör ve lensin yanısıra, Sony’nin kamera yazılımı ve flaşı geliştirmek için de fazladan efor sarfettiği söyleniyor. Alınan bilgilere göre bu flaş ya Xenon ya da Çift LED olacak ve şu anda piyasada bulunan telefonların sahip olduğu flaş parlaklığının 10 katı kadar yüksek bir parlaklığa sahip olacak.

Bunların yanısıra Sony’nin, Nokia’nın City Lens uygulamasına benzer bir arttırılmış gerçeklik  uygulaması çıkartması bekleniyor; fakat bu yazılım geliştirmelerinin sadece başlangıcı. Söylenene göre Sony şu anda Cybershot dijital kameralarında kullandığına benzer yeni bir resim işleme algoritması üzerinde çalışıyor. Ayrıca yenilenmiş bir kamera arayüzü, Sony’nin 2013 serisi Cybershot kameralarında bulunan bazı yazılımsal özellikler ve Superior Auto Scene Recognition (Üstün Otomatik Mizansen Tanımı) denen bir özellik gibi eklemeler de söylenenler arasında. Bu son özelliğin şu anda Xperia Z ve Xperia ZL’de bulunan Superior Auto (Üstün Otomatik) modundan bir adım üstte olduğu söyleniyor. Tabii her söylenti de olduğu gibi bu sefer de bunların sadece söylenti olduğunun altını çizmekte yarar var. Fakat sadece söylenti olsalar da bizi daha fazlasını görmek istememizi sağlayacak kadar heyecanlandırdıkları kesin.

Kaynak: Android Community

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın